святий і преподобний Єдиної, Святої, Соборної і Православної Церкви Христової (див. Символ Віри) з теренів старої Русі (України), шанований іншими помісними церквами, а також інославними, подвижник, заступник, печальник, молитвенник і чудотворець старої, Київської Русі, України. Родоначальник вітчизняного общежитійного іноцтва, який подвизався у Печерах Києва, які були прославлені в усьому світі як Святі завдяки благодаті даній йому і його сподвижникам і послідовникам, засновник обителі на честь Успіння Пресвятої Богородиці та будівничий собору на честь Успіння Пресвятої Богородиці. З його ім'ям пов'язують реорганізацію староруських монастирів на засадах суворих чернечих традицій Святої гори (Афон, Греція). Аскетичне життя і подвижництво преподобного Антонія во славу Божу, Святої Троїці, Христа-Бога у Троїці славного, стало прикладом та зразком і для князів і для простих людей, як русинів так і іноземців.
Куликівська битва
Объяснение:
Сталася смерть литовського короля Ольгерда. Його місце зайняв Ягайло, який першим ділом вирішив налагодити відносини з потужною Ордою. В результаті монголо-татари отримали потужного союзника, а Росія виявилася затиснутою між ворогами: зі сходу татарами, із заходу литовцями.7 вересня 1380 року російська армія підійшла до Дону. Позиція була досить небезпечна, оскільки утримання раки мало, як переваги, так і недоліки. Перевага-легше було воювати проти монголо-татар, оскільки тим довелося б форсувати річку. Недолік-в будь-який момент до поля битви могли приспіти Ягайло і Олег Рязанський. В цьому випадку тил російської армії був би повністю відкритий. Рішення було прийнято єдино правильне: російська армія переправилася через Дон і спалила після себе всі мости. Цим вдалося убезпечити тил.
Куликівська битва почалася рано вранці 8 вересня 1380 року, тільки-но над Куликовим полем розсіявся туман. Російський чернець Пересвет бився з ординцем Челубеєм. Удар списів богатирів був настільки сильний, що обидва вони померли на місці. Після цього почалася битва.
Князь Дмитро своєю мужністю князь заражав солдатів на подвиг, який їм належало зробити. Стартовий натиск ординців був страшний. Всю силу свого удару вони кинули на полк лівої руки, де російські війська стали помітно здавати позиції. У момент, коли армія Мамая прорвала оборону в цьому місці, а також коли почала здійснювати маневр з метою зайти в тил основним силам русичів, в бій вступив засадний полк, який зі страшною силою і несподівано вдарив в тил самими атакували ординцям. Переконаний в тому, що вбили всіх позаду себе, вони говорили, що це мертві росіяни повстають для битви. У такому стані бій було ними програно досить швидко і Мамай зі своєю Ордою був змушений спішно відступати. Так завершилася Куликівська битва.
Історичне значення Куликівської битви переоцінити неможливо. Вперше був зломлений міф про непереможність армії Орди.Значення Куликовської битви полягає так само і в тому, що ця перемога була сприйнята всіма, як знак того, що Москва повинна стати центром нової країни. Адже тільки після того, як Дмитро Донський почав збирати Землі навколо Москви, трапилася велика перемога над монголами.
Для самої орди значення поразки на полі Куликовому було також вкрай важливим. Мамай втратив більшу частину свого війська, а незабаром і зовсім був розгромлений ханом Тахтомишем. Це дозволило Орді знову об'єднати сили і відчути власну силу і значимість на тих просторах, які раніше і не думали їй чинити опір.
(Вибачте, що такий довгий текст)
Формирование основ цивилизации Древней Месопотамии связано с урукским периодом (середина 4-го тысячелетия до н. э.), завершение этого процесса — с раннединастическим периодом (XXVIII—XXIV века до н. э.). Создателями цивилизации Древней Месопотамии традиционно считаются шумеры, населявшие первые государства (Урук, Ур, Киш, Лагаш и другие). Первым централизованным государством (деспотией) Месопотамии стало Аккадское царство (XXIV—XXIII века до н. э.); ему наследовало Царство III династии Ура (Шумеро-Аккадское); обе державы погибли в результате внутренних проблем и вторжений соседних племён.