Лютнева революція 1917 року в Росії привела до повалення царського самодержавства і відкрила шлях до свободи поневоленим народам. На Полтавщині, як і по всій Україні, посилився національно-визвольний рух, населення отримало змогу брати участь у політичному житті, з´явилися осередки українських партій і громадських організацій.
Повстансько-партизанська боротьба на Полтавщині була частиною збройного опору українського народу в часи національно-визвольних змагань 1917 -1920 рр. Під різними гаслами і проти різних окупантів (австро-німецьких, московсько-більшовицьких, білогвардійських) велася ця боротьба, але всіх її учасників єднала любов до рідного краю, до свого народу.
За радянських часів тема українського повстанського руху була закритою. Радянська історіографія однозначно трактувала повстанську боротьбу в Україні як вияв « українського буржуазного націоналізму», «куркульський бандитизм». Це і не дивно, адже будь-який окупант прагнення поневолених народів до свободи завжди незивав «бандитизмом». Лише за умов незалежності України широкому загалу повертаються вирвані сторінки нашої історії, історії трагічної і водночас героїчної.
Объяснение:
Объяснение:
Бескорыстных людей не бывает.
Каждый человек хоть раз в жизни, но подумал, отдавая что–либо другому: а так ли хорошо быть бескорыстным? Может быть, попросить что – нибудь взамен?
Человек бескорыстен только в детстве, когда не понимает, что значит требовать взамен.
Жизнь неудержимо меняется. Сейчас все учатся расталкивать локтями конкурентов, вести борьбу, а значит – предавать. О каком бескорыстии может идти речь?
Ребёнок, живя в таком мире, не может быть бескорыстным. Поэтому уже в детском саду, предлагая приятелю конфету, взамен требует три; предлагая пряник, взамен требует торт.
Мир людей держится на деньгах. Человек не сможет стать бескорыстным, пока миром владеют деньги.
Бескорыстие заканчивается там, где начинается мир людей.
2. Препятствовали расширению все те же горы и все тот же океан