Плюсы. + Крестьянская реформа стала результатом компромисса между помещиками, крестьянами и правительством. Причём, интересы помещиков были максимально учтены. + Условие освобождения крестьян изначально заключало в себе будущее противоречие и источник постоянных конфликтов между ними и помещиками. + Реформа предотвратила массовые выступления крестьян, хотя локальные имели место. + Были созданы условия для утверждения капиталистического уклада в экономике страны. Минусы. - Реформа непоследовтельная, половинчатая, незавершенная. - Назревает необходимость проведения новой реформы. - Реформа не решила крестьянский вопрос.
Після повалення внаслідок жовтневого перевороту 1917 р. у Петрограді Тимчасового уряду, проголошення II Всеросійським з'їздом Рад радянської влади і обрання на ньому більшовицького уряду-Ради Народних Комісарів (РНК) на чолі з Леніним помітно активізувалася боротьба більшовиків України за встановлення тут радянської влади.Усупереч існуючій в Українській Народній Республіці легітимній владі Центральної Ради українські більшовики провели у Харкові 11-12 грудня 1917 р. так званий І Всеукраїнський з'їзд Рад. На з'їзді було близько 200 делегатів, які представляли 89 Рад із майже 300, котрі діяли в Україні на момент роботи з'їзду Рад у Харкові. І хоча, на думку сучасних дослідників, при такому представництві І Всеукраїнський з'їзд Рад навряд чи можливо вважати легітимним, однак він розглянув назву питань установчого характеру, зокрема: 1) про сучасний політичний момент; 2) про організацію влади в Україні; 3) про самовизначення України; 4) про вибори Центрального Виконавчого Комітету Рад України. Також на порядку денному з'їзду стояло питання "Про Донецько-Криворізький басейн".Одним із головних питань на І Всеукраїнському з'їзді Рад було питання про владу в Україні. У резолюції з'їзду "Про організацію влади на Україні" від 12 грудня 1917 р. стосовно влади визначалося: "Влада на території Української республіки віднині належала виключно Радам робітничих, солдатських і селянських депутатів; на місцях - міським, губернським та обласним Радам, а в центрі - Всеукраїнському з'їздові Рад робітничих і селянських депутатів, його Центральному Виконавчому Комітетові і тим органам, які він створить.Україна проголошується Республікою Рад робітничих, солдатських і селянських депутатів".У резолюції 1 Всеукраїнського з'їзду Рад "Про самовизначення України" були визначені принципи відносин Української Радянської Республіки з Російською Радянською Республікою. З'їзд визнав Українську республіку федеративною частиною Російської республіки, а потім, виходячи з цього, доручив ЦВК Рад України "негайно поширити на територію Української республіки всі декрети і розпорядження робітничо-селянського уряду федерації, які мають загальне для всієї федерації значення". Мова йшла про акти про землю, про робітничий контроль над виробництвом, про повну демократизацію армії тощо.З'їзд обрав Центральний Виконавчий Комітет Рад України у складі 41 члена. Ще 20 його членів належало обрати на наступному з'їзді Рад селянських депутатів. Серед обраних перших членів ЦВК було 35 більшовиків, 4 лівих есери, 1 лівий український соціал-демократ, 1 меншовик. Головою ЦВК України було обрано лівого українського соціал-демократа Ю. Медведєва. 17 грудня 1917 р. ЦВК України утворив перший радянський уряд - Народний секретаріат.
Рабочей силой в первобытном обществе являлись молодые люди или люди в средних годах, поэтому главной задачей было сохранить рабочую силу, а потом думать о других, детей которые достигали 8-10 лет был смысл оставлять в живых, потому что на них затрачивались средства, как пищи так и воспитания. Если говорить о маленьких детях и стариках, то новое поколения могло родиться, а старики фактически были не нужными для их общиныконечно это звучит "ужасно", но все таки люди в это время считали, что это самый оптимальный вариант !
+
Крестьяне могли выкупать земли у помещиков.
Крестьяне могли выберать судебную власть.
У них появилась возможность владеть землёй и другой собственностью, заниматься любым видом деятельности.
-
Помещики теряли бесплатную рабочию силу.
Большенство крестьян не имело средств на то чтобы выкупить землю.
Передел земли тормозил развитие в сельском хозяйстве
Крестьянин не имел права отказаться от надела и сменить места жительства.