ответ:Поштовхом до виникнення гуситського руху стали виступи Яна Гуса і його сподвижників — Ієроніма Празького та інших. Гусити засуджували накопичення багатств церквою і духівництвом, закликаючи повернутися до «євангельської бідності»; вважали, що для того, щоб кожна людина могла зрозуміти «Закон Божий», богослужіння має здійснюватися рідною чеською мовою; критикували католицьке причастя для духівництва хлібом і вином, а для мирян — лише хлібом; доводили, що в першопочатковому християнстві всі причащалися однаково.
Страта Яна Гуса (1415) і Ієроніма Празького (1416) за рішенням Констанцького собору викликала вибух обурення серед чехів та стала поштовхом до гуситських війн.
У гуситському русі із самого початку позначилося два крила — помірне (чашники) і радикальне (таборити), що мали різні цілі.
Объяснение:
1223 битва с монголами на реке Калке, первая встреча русских и монголо-татар
1237 первый поход Батыя на северо-восточную русь, осада рязани
1240 невская битва
5 апреля 1242 ледовое побоище
1410 грюнвальдская битва
1276 1303 Даниил Александрович отвоевал у рязанского князя Коломну пресоединил Переяславское княжество
1303 1325 Юрий Данилович отвоевал у смоленского князя Можайск женился на сестре хана Узбека Кончаке, первым вступил в борьбу с тверским князем за Влидимирский престол
1325 1340 Иван Данилович получил право сбора дани для орды со всех русских земель, пресоединил Ростов, Галич, Белоозеро, Углич, уговорил митрополита Петра переехать в Москву.
1327 единственное востание русских людей против ордынского хана в Твери