Епоха античності займає особливе місце в історії Європи. То був час, коли закладалися основи всього її подальшого розвитку, коли формувалася в найбільш розвинених регіонах Європи цивілізація надавала все більший вплив на прилеглі до Середземного моря і на набагато більш віддалені області Азії і Африки.
Прагнучи виявити деякі визначають розвиток і занепад суспільства закономірності (сутність їх різні дослідники визначали відповідно до своїх загальними концепціями), історію античної Європи, зазвичай залучали культурологи і соціологи, розглядаючи її як своєрідний еталон. Неодноразово зверталися до неї і основоположники марксизму, відкриваючи дію економічних законів, досліджуючи процеси виникнення класів і держави, співвідношення базису і надбудови в докапіталістичних формаціях, визначаючи місце цих формацій в поступальному русі історії. Деякі явища і процеси в найбільш чистою і ясною формі проявилися саме в античному світі. Античність може бути найбільш повно вивчена як особливий «соціальний організм», як суспільство, що становило «органічну систему», що мала свої передумови, що розвивалися в ході історії, підпорядковуючи собі всі елементи суспільства або створюючи відсутні в боротьбі старих традиційних відносин з новими, пристосовуватися до потребам що розвивається системи.
У сфері економіки античний світ, основою якого було місто, міська громада, що виникала з об'єднання родових і сільських громад - сіл, дозволяє простежити процес виділення індивідуальної власності з колективної, послідовне поглиблення поділу праці між окремими районами і всередині них, а також всередині окремих галузей виробництва , розвиток товарного виробництва і грошового обігу в ступеня значно вищою, ніж в попередніх і безпосередньо слідували за античністю товариства, розвиток продуктивних сил, а також виявити співвідношення цих факторів з натуральною основою господарства, руйнівний вплив товарно-грошових відносин на основну галузь виробництва - сільське господарство, а це призводило до концентрації земельної власності і в кінці кінців зумовило повну зміну економіки. Разом з тим, як неодноразово підкреслював К. Маркс, антична економіка дає можливість встановити відмінність між простим товарним виробництвом, націленим на накопичення, а не на розширене відтворення і прискорення оборотності капіталу, чому грошовий і торговий капітал не беруть участі в процесі виробництва, хоча можуть його розкладати або стимулювати, і виробництвом капіталістіческім. Основним було виробництво не мінових, а споживчих вартостей, так що і працю найманих працівників, який створював споживчі вартості, купувався як споживча вартість, що і відрізняло найманих працівників античності від пролетаріата.
Объяснение:
можете скинуть фото?
Элементы внешности характеризуются анфас (вид лица прямо спереди) и в профиль по главным определяющим признакам: размерам (величине), форме, контуру, положению, цвету. Размеры (величина) указываются в абсолютных цифрах, если они имеются, но чаще относительно других частей и деталей тела. При характеристике размеров может использоваться трех-, пяти- и семиуровневая классификация размеров частей тела и лица. Они выражаются в таких градациях, как «малый», «средний», «большой»; «низкий», «средний», «высокий»; «длинный», «средний», «короткий»; «узкий», «средний», «широкий»; «глубокий», «средний», «мелкий»; «толстый», «средний», «тонкий» и т.п. Форма определяется по сходству с формой поверхности — «выпуклый», «вогнутый» и т.п., а также по сходству с формой общеизвестных предметов — «грушевидный», «миндалевидный», «яйцевидный» и т.п. Контур описывается по сходству с геометрическими фигурами («круглый», «овальный», «треугольный» и пр.) и формой линий («прямая», «извилистая», «дугообразная», «ломаная» и т.д.). Положение определяется по отношению к вертикали, горизонтали и частям тела. Выражается такими терминами, как «горизонтальный», «вертикальный», «скошенный», «выступающий», «приподнятый», «опущенный», «ниже», «выше», «правее», «левее», «ближе», «дальше» и пр. Положение относительно горизонтали и вертикали определяется при нормальном положении головы. За нормальное положение условно принимается такое, когда при рассмотрении лица анфас линия, проведенная через середину глаз и верхние трети ушных раковин, является горизонтальной, а проведенная через середину лба, по спинке носа и середине подбородка — вертикальной (рис. 7). Цвет характеризуется в общепринятых терминах («белый», «черный», «красный», «землистый», «соломенный» и т.п.) Указывается относительно окраски кожи, волос, глаз, шрамов, татуировки, родимых пятен, ногтей, зубов и пр. Последовательность описания устанавливается согласно принципу: от общего — к частному. Такая последовательность соответствует особенностям механизма восприятия человеком внешнего облика другого лица: сначала — общий облик, затем — отдельные части тела и, наконец, отдельные детали. В начале описания принято указывать демографические, антропологические и общефизические данные личности. Затем последовательно характеризуются: — анатомические (морфологические) признаки внешнего строения тела человека — телосложение, голова, элементы лица, затылок, шея, туловище и конечности; — функциональные признаки; — сопутствующие признаки; — особые приметы и броские признаки. Описание черт внешности осуществляется при условии, что у описываемого спокойное выражение лица, сомкнутые без напряжения челюсти и устремленный вперед взгляд.