властивості. бензол — безбарвна, летка, вогненебезпечна рідина з характерним запахом. у воді практично не розчиняється. горить дуже кіптявим полум’ям. пара бензолу з повітрям утворює вибухову суміш. рідкий бензол і пара бен золу отруйні. за звичайних умов більшість ароматичних вуглеводнів також являють собою безбарвні рідини, нерозчинні у воді, з характерним запахом.
за хімічними властивостями бензол та інші ароматичні вуглеводні відрізняються від насичених і ненасичених вуглеводнів. найбільш характерні для них реакції заміщення атомів гідрогену бензольного ядра. вони відбуваються легше, ніж у насичених вуглеводнів. таким способом добувають багато органічних сполук. так, при взаємодії бензолу з бромом (за наявності каталізатора febr3) відбувається заміщення атома водню атомом брому: бромбензол — безбарвна рідина, не розчинна у воді. при іншому каталізаторі можна всі атоми гідрогену у бензолі замістити галогеном. це відбувається, наприклад, коли пропускати у бензол хлор за наявності каталізатора — хлориду алюмінію: знаю правильно или нет)
Постоянная , или временная жесткость воды обусловлена присутствием сульфатов и хлоридов кальция и магния.
Для того чтобы определить постоянную жесткость воды, нужно выявить содержание в ней солей кальция и магния – сульфатов, фосфатов и хлоридов, которые полностью растворяются в воде и не осаждаются при кипячении.
А устранить ее можно действием соли:
СаSO4+Na2CO3=Ca CO3↓+Na2SO4
MgSO4+Na2CO3=Mg CO3↓+Na2SO4
Определить жесткость воды в наше время несложно – сейчас можно приобрести специальные при для контроля этого показателя и в доме, и на производстве. Оптимальный вариант – прибор TDS-3
Объяснение:
однородные: туман (газообразный), газированная вода (жидкая), золото (твёрдое), молоко (жидкое),кола(жидкая), речная вода (жидкая), морская вода ( жидкая)
неоднородные: почва( твёрдое), дым(газообразный),гранит(твёрдый)