Хлопець з гірського села Іван Фірцак приїжджає до столиці, щоб знайти роботу. Він влаштувався вантажником на вокзалі. Одного разу Іван переміг Велета на атракціоні і отримав за це гроші.
Івана запросив до себе доктор Брякус, який став його тренером. В результаті цих тренувань Сила встановлює свій перший рекорд - рекорд Республіки, перемігши фаворита поліції Магдебуру. Тренер несподівано гине в автомобільній катастрофі. За Іваном стежить таємний агент Фікса.
Доля склалася так, що Іван почав працювати в цирку мадам Бухенбах. Він виборює титул найсильнішої людини світу. Він з успіхом гастролює по всій Європі. Від королеви Англії Іван Фірцак отримав шолом і пояс, оздоблені золотом та діамантами.
Після розпаду цирку «Бухенбах» через бажання директора і деяких акторів, Іван одружився. Згодом він повернувся до рідного села.
Ошибка Чижа.
Чтобы ответить на вопрос по этой басне, видимо нужно принять во внимание, что русский поэт, баснописец, государственный деятель, член Российской академии Иван Иванович Дмитриев, написал эту басню в 1826 году.
Дмитриев известен своими короткими баснями-четверостишиями и в четырёх строках умел выражать основную суть басни.
Очевидно, что мораль басни "Ошибка чижа" можно выразить русской пословицей: "Всяк сверчок знай свой шесток". То есть, каждый человек должен понимать своё место в обществе и не проявлять непомерных амбиций, не соответствующих его чину и положению.