"Светлана", Жуковский использует многочисленные фольклорные элементы и образы, использует древние поверья и гадания девушек перед Крещением.
Создавая психологический образ русской девушки, автор подчеркивает, что в ней есть народные придание и отмечает, то что не смотря на весь ужас который с ней происходит, она не теряет себя, и остается верной Богу. Светлана не ропщет на судьбу, сохраняет глубокую веру в Божью милость, молитва укрепляет ее в трудную минуту, а образ «белоснежного голубка» символизирует высшие силы, охраняющие верующего человека. С ее образом Жуковский связывает мысль о торжестве любви над смертью. .
Само действие разворачивается в «крещенский вечерок», издавна считавшийся на Руси временем чудес. полна примет русского быта, традиций и верований: гадание на башмачке, песни, гадание со свечой и зеркалом. Девушки клали в большую чашу или блюдо с водой кольца и под пенье вынимали их по одному: под какую песню вынется кольцо – значит, в той песне и содержится намёк на будущую жизнь.
Эта содержит в себе элемент сказки, например образ дороги типичен и для , и для сказки. В « Светлане » он приобрел сказочную функцию. В сказке герой тоже отправляется в путь и преодолевает множество препятствий.
На мой взгляд, это единственная , которая лишена трагизма. Конечно мистека и потусторонняя жизнь присутсвует в этом произведении, но все заканчивается свадьбой. Используя романтический сюжет, автор создает глубоко национальное
творение, близкое к фольклору.
В итоге можно сказать, что именно обращение к поверьям позволило Жуковскому включить в свое произведение гадания, приметы, свадебные песни, народные придания - всё это передаёт мир фольклора, русский национальный характер.
Не уверена что это правельний ответ
Вот. Надеюсь, что
Объяснение:
Особливий успіх у сучасників Есхіла мала його трагедія Прикутий Прометей. Гордість за звитяжну Грецію перетворилася в Есхіла в гордість за людину. Образ тіраноненавістніка, борця за щастя і культуру людства Есхіл увічнив в образі Прометея.
Прометей був покараний Зевсом за те, що, прагнучи врятувати від загибелі людський рід, викрав у нього вогонь і передав його людям. Прометей навчив їх мистецтвам і ремеслам: будувати житла і кораблі, приручати тварин, розпізнавати лікарські рослини, дав їм науку чисел і грамоту. За це Зевс жорстоко покарав титану: Прометея прикували до скелі в горах Кавказу. Кожен день прилітає до нього орел і клює його печінку. Печінка Прометея знову виростає, орел знову її клює. Прометей приречений на вічні муки, тому що він бог, а боги безсмертні. Крики й стогони Прометея несамовито, але титан не зламаний і у відповідь посланнику Зевса, Гермесу, який загрожує йому новими муками, Прометей гордо заявляє:
Знай добре, що я б не проміняв
Своїх скорбот на рабське служіння,
Мені краще бути прикутим до скелі,
Чим вірним бути прислужником Зевеса.
Прометей відмовляється від пропозиції Зевса дати йому свободу в обмін на смирення.
Есхіл виходить за рамки міфу і поглиблює конфлікт. Прометей, як стає зрозуміло з його знаменитого монологу, не тільки подарував людям вогонь, але і винайшов багато наук і ремесла. Прометей стає символом людського прогресу. А тиран Зевс - символом незвіданих сил природи, яка ревниво оберігає свої таємниці. Ще один інтригуючий момент підсилює драматизм ситуації: Прометей теж володіє таємницею, яку Зевсу у що б то не стало потрібно довідатися.
В окремих уривках і фрагментах зберігся Прометей розкутий, з якого ми дізнаємося, що Геракл за порадою Фетіди убив орла і звільнив Прометея. Прометей розкрив Зевсу таємницю, за що Зевс пообіцяв Прометею вічну славу в Афінах. Таке несподіване і розчаровує примирення стане зрозумілим читачеві, якщо він дізнається, що між дією прикувати Прометея і Прометея розкутого повинно було пройти тридцять років. Пом'якшав Зевс, поступився Прометей, з часом перемогла так необхідна світу гармонія.
Не все у світі статично, все з часом змінюється, але образ Прометея буде завжди перед нашими очима. Образ людини, який думав не про себе, - безсмертний бога, а про майбутнє людей. І як Прометей появою наук і ремесел рухав прогрес людства вперед, так і інші люди, якщо б робили так само самовіддано, як він, підняли б людські відносини на недосяжну висоту
думаю, это словосочетание даёт нам побывать в своих мечтах с сказок, отвлечься от жизненных проблем и морально отдохнуть.