Володимир Григорович Рутківський народився у 1937 році. Він був простим сільським хлопцем, хоча й походив з інтелігентної родини - його батьки були вчителями в селі Хрестителеве на Черкащині. Його дитинство було важким, тому що припало на воєнне лихоліття. В школі Володимир виявив цікавість до історичного пошуку, яка й досі спонукає його писати цікаві історичні твори для дітей, відкривати недосліджені періоди вітчизняної історії. Будучи членом шкільного історичного гуртка, він з товаришами відшукав в рідному селі залишки найдавнішого тоді поселення в Україні.
Здобувши вищу освіту, він зрозумів, що справжнє його покликання – література. Тому він поїхав до Москви, де закінчив Вищі літературні курси.
Першу свою книжку надрукував у 1959 році, з того часу він пише свої твори понад півстоліття. Живе письменник зараз у Одесі, пише романи для дітей та юнацтва, серед яких – «Бухтик з тихого затону», «Гості на мітлі», «Канікули у Воронівці», «Сині Води», «Сторожова застава», «Двобій з тінню», «Потерчата», трилогія «Джури» (книга перша – «Джури козака Швайки», книга друга – «Джури характерники», книга третя – «Джури і підводний човен») та ін. Роман «Джури характерники» став переможцем книжкового рейтингу від «Літакценту», роман «Джури козака Швайки» названо «Книжкою року– 2009». Ця книжка настільки цікава, що може перемогти за популярністю славнозвісного "Гарі Потера", якщо буде видана за кордоном.
Володимир Рутківський – лауреат премій імені Миколи Трублаїні, імені Лесі Українки, Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого. У 2012 році письменник став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка за історичну трилогію для дітей «Джури».
Цю збірку написано на українському історичному матеріалі, який з художнього погляду відтворено пізнавально, дотепно, гарно і яскраво.
1. ответственный наставник — выполнил поручение Рюрика, не только воспитав Игоря, но и подготовив для него прочную основу для дальнейшего развития государства.
2. Умелый тактик — решением поставить корабли на колёса перед штурмом Константинополя испугал греков и заставил их просить мира.
3. Предусмотрительный — в летописях народ называл Олега «Вещим» за его предугадывать поведение противника.
4. Настоящий варяг — большую часть жизни князя составляли боевые походы в которых удача ему сопутствовала.
Отрицательные:
Слишком упрямый и жаждущий мести.
Цитата: «как ныне собирается вещий Олег отмстить неразумным хозарам их села и нивы за буйный набег»