Объяснение:
5. У всьому його вигляді відчувалася суперечливість. На перший погляд, йому було не більше двадцяти трьох років, але в наступну хвилину здавалося, що йому тридцять. Хода його була недбалою і ледачою, але при цьому він не розмахував руками, що зазвичай свідчить про скритність характеру.
6.Часто в творах Лермонтова можна побачити мотиви розчарування, боротьби добра і зла, прагнення досягти ідеалу. Все це є характерним для творчості романтиків.
7. Поезія Пушкіна — це цілий світ, в якому кожен читач може знайти те, що стосується його особисто. Дружба, любов до батьківщини, її історія, історія людства, свобода особиста і суспільна, рабство і тиранія, життя і смерть, природа і людина, кохання і самотність — ось лише невелика частка мотивів його лірики.
8. Герой роману — людина сильної волі, відважна, яка не відвертається від небезпеки, а навпаки, іде назустріч бурям та тривогам, щоб знайти собі діло і заповнити неосяжну порожнечу свого духу, хоча б і діяльністю без певної мети. Його байдужість та іронія — більшою мірою світська звичка, ніж риса характеру.
1. Тема свободи в ліриці Пушкіна і Лермонтова займає одне з провідних місць. У творах, присвячених цій темі, Пушкін і Лермонтов ставлять питання: якими духовними рисами повинен бути наділений герой, яка роль свободи у суспільстві, в чому сутність свободи, яким повинно бути ставлення героя до свободи, в чому полягають його заслуги перед суспільством. Обидва поети переконані в тому, що необхідною умовою творчості є свобода. Лермонтов, так само як і Пушкін, бачить завдання поета в тому, щоб своїм мистецтвом служити людям, суспільству.
2. Лермонтов бачить призначення поезії в тому, щоб вона пробуджувала в людях любов до батьківщини, прагнення до свободи.
3. Одна з провідних тем лірики Лермонтова - тема ненависті до самодержавства. Героїчним початком його боротьби із самодержавством був вірш "Смерть Поета", написаний із щиросердечним болем і гнівом. Саме він сповістив про появу нового поета, спадкоємця великого Пушкіна.
Велике місце у творчості Лермонтова займає тема інертності молодого покоління. Багато молодих людей стали байдужими до всього, "зайвими людьми". Вірш "Дума" - це суд над його поколінням.
Чимале місце в ліриці Лермонтова займає тема про призначення поета й поезії. Один із кращих віршів на цю тему - "Поет" і "Пророк".
Глибокий смуток і тривога, тема одиноцтва звучать у багатьох віршах Лермонтова: "Виходжу один я на дорогу...", "Дубовий листок відірвався від гілки рідної...", "Хмари", "Стрімчак".