М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
VasyPupok228
VasyPupok228
06.07.2021 15:10 •  Литература

Твір на тему історичне минуле літератури

👇
Ответ:
hers25
hers25
06.07.2021

Кожній людині властиве бажання пізнавати світ, відкривати для себе таємниці минулого та довідуватися про події сивої давнини. Та звідки ж потрібно черпати знання про минувшину, щоб отримувати не лише цікаву, а й корисну інформацію? Звичайно ж, тут нам стане в нагоді український фольклор.

Усна народна творчість — це невичерпне джерело мудрості, що проросло своїм корінням крізь призму віків і здатне відкрити нам найвеличніші сторінки української історії. На мою думку, саме за до балад та народних пісень можна якнайширше змалювати та описати будь-яку життєву подію, а саме побутову, духовну, суспільну тощо. Твір «Бондарівна» є яскравим прикладом історичної балади. У ній розкрито події середини 18 століття за участю магната Миколи Потоцького (у тексті твору — пан Каньовський) та гордої дівчини Бондарівни. Волелюбність та гострий розум не дозволили красуні терпіти знущання та аморальну поведінку з боку пана: «Ой волію ж я, пане Каньовський, в сирій землі гнити, ніж з тобою поневолі на цім світі жити». Вона почала чинити опір, за що заплатила власним життям. Трагедія жіночої долі є твердженням того, що подібне явище не було поодиноким випадком, тобто багато людей свого часу потерпало від панського свавілля. Балади є актуальними в наші дні завдяки своєму пізнавальному та естетичному значенню. Вони насичують наше уявлення про минуле народу, збагачують розуміння соціальних проблем та людських взаємин, що формувалися впродовж століть.

Про героїчне минуле наших пращурів ми можемо дізнатися з історичних пісень, у яких висловлюється ставлення народу до історичних подій та видатних діячів. Наприклад, у пісні «Ой Морозе, Морозенку» описано подвиг козацького ватажка, народного улюбленця зі славного роду Морозів, у боротьбі проти татар, його любов до Батьківщини й готовність до самопожертви заради її свободи, мужність і силу українських визволителів. Найбільше мене вражає те, що з декількох рядків цієї пісні лунає відгомін страшної битви, що забрала життя тисяч звитяжних воїнів, серед яких був відважний Морозенко. Але подвиг його не забули й досі, увічнивши в народному слові. Ніби пророцтвом були останні рядки пісні:

І поки над білим світом

Світить сонце буде, -

Твої думи, твої пісні

Не забудуть люди.

Микола Гоголь казав: «Народні пісні для України — все: і поезія, й історія, і батьківська могила. Пісні ці — народний літопис, живий яскравий, сповнений барв, істини, який розкриває все життя народу». Я погоджуюся з цим висловлюванням, адже усна народна творчість, у тому числі й пісенна, є шляхом до пізнання історії українського народу, його культурної спадщини, героїчного минулого та ліричної душі.

4,5(95 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

Кто-то пустил об нем слух, что он сумасшедший. Никто не поверил, но все повторяют… » Так сам Грибоедов обозначил главные, с его точки зрения, сюжетные моменты в «Горе от ума» : непонимание обществом умного человека, его поражение в любви и выдумку о его сумасшествии. сонную тишину фамусовского дома Чацкий ворвался как вихрь. Но его прерывистое дыхание, бурная радость от встречи с Софьей, громкий и неудержимый смех, искренняя нежность и пылкое негодование неуместны здесь, в доме, где все построено на притворстве и обмане, искренность Чацкого — «незваная гостья» . Здесь откровенность под запретом и пылкие признания Чацкого кажутся странными, красноречие — дерзким, а порывистость Чацкого сулит лишь неприятные неожиданности. И потому в доме Фамусова Чацкий встречен холодно и неприязненно, потому его «дичатся, как чужого» . Чацкий превосходно понимает свою несовместимость с миром Фамусовых и Молчалиных. Но он из тех героев, у кого «ум и сердце не в ладу» . Ум подсказывает ему необходимость разрыва с домом Фамусова, а сердце требует любви Софьи. Чацкий чувствует себя на грани катастрофы и первый произносит слова о сумасшествии. Слух о сумасшествии Чацкого начинает распространяться с поразительной быстротой. Одни повторяют «С ума сошел! » для того, чтобы убедиться, так ли думают другие. Другие, у которых спрашивают, подтверждают слух, так как не хотят выглядеть неосведомленными, Загорецкий тут же мгновенно придумывает историю сумасшествия Чацкого, которого он почти не знает

Объяснение:

4,8(87 оценок)
Ответ:
Sashonmillioner
Sashonmillioner
06.07.2021
«Айвенго» Вальтера Скотта – це захоплюючий сюжет, яскраві герої, чудове занурення в історію І все це - у формі художнього роману. Його численні персонажі, так добре прописані автором, знаходяться ніби з тобою поруч, кличуть з собою в далеку подорож, підкорювати нові землі, здійснювати набіги проти "злих" норманів, а, може, навіть до правдивому королю Річарду. Протягом історії ти сидиш ніби на голках, гадаючи, що ж буде далі - смерть чи порятунок, любов або зрада, удача або падіння. Безліч хороших персонажів, які борються за місце під сонцем на цій землі, де мало залишилося справедливості; є і злі, обділені життям герої, які так і прагнуть зіпсувати життя іншим, щоб домогтися хоч чогось для себе. За ідеєю, захоплюватися і перейматися в ньому треба б образами славного лицаря Айвенго і його дами Ровени. Я ж на протязі всього роману думав: слава богу, що їх в ньому так мало. Звичайно, Айвенго принциповий, він добрий, він шляхетний, він безкорисливий. Живи він в наш час, то, напевно, плюнув би на все забобони, і одружився б з чарівною Ребекою.  Справді, Айвенго з'являється на сторінках книги набагато рідше, ніж, наприклад, розбійники, блазень Вамба (просто принадність, а не персонаж, до речі) або євреї - всі ці хлопці завоювали куди більше моїх симпатій. Євреї, до речі, інша окрема тема. Ісаак і Ребека одні з моїх улюблених персонажів в цій книзі! Східна красуня Ребека - дівчина з сильним характером, з істинною прекрасної жіночністю; за неї душа якщо не плакала, то боліла - постійно переживаєш, що ж буде далі, як складеться її нещасне життя, з ким буде, або залишиться одна. Воїстину сильна дівчина, приклад для наслідування. Складний був час: єврейський народ тоді й за людей не вважали, а вважали покидьками суспільства, проте саме вони могли запропонувати величезну позику, до грошима, а також вилікувати смертельні рани, зцілити душу ...  Все своє життя Ребека робила людям добро. Завдяки своїм знанням вона лікувала людей, євреї її поважали і любили. Лікувала вона не тільки своїх, але і християн. Лікувала, незважаючи на те, що християни часто залишалися невдячними і навіть вважали її відьмою. Вони були безграмотні і думали, що вона лікує за до чаклунства.  Взагалі, читаючи про події, пов'язані з Ребекою, мимоволі згадуєш іншу дівчину, національну героїню Франції Жанну Д'Арк. Було безліч і інших героїв, які запали в душу: наприклад, Седрік, справжній патріот своєї батьківщини, Ульріка, полонянка Фрон де Бефана і втрачена душа в темряві, ну і звичайно Гурт і вже згадуваний Вамба. Можу додати, що всі ці хоробрі лицарі в блискучих обладунках на швидких конях, прекрасні дами в пишних і дорогих шатах, королі і слуги, васали і блазні, благородні розбійники і бездушні служителі церкви – всі вони запам*яталися мені на все життя. Вальтер Скотт, дякую тобі!
4,7(75 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ