город караганда расположен в центре казахстана, вокруг него расстилаются степи и низкогорья. ранее через этот город проходил великий шелковый путь.
в первую очередь город караганда можно назвать шахтерским. его расположение располагает к добыче природных ресурсов. из-за этого город считают не только и культурным центром казахстана, но и индустриальным, важным транспортным узлом.
существует несколько легенд о названии города. одна из них рассказывает, что маленький пастух нашел уголь и показал его и место находки взрослым. изначально взрослые подумали, что это застывшая кровь. откуда и пошло название – «кара» — «черный, густой», «кан» — «кровь». а в дальнейшем на этом месте начали выработку полезных ископаемых, и образовался городок.
На уроках зарубіжної літератури ми вивчали твір Василя Бикова "Альпійська балада". Він вразив мене, розширив мій світогляд. Я задався питанням до самого себе: "Чи всі люди можуть зробити таку самопожертву, як Іван Терешко?"
У всі часи самопожертва, навіть сама мала, цінувалася більше за все, а люди які зробили її шанувались надовго. Людина жертвує собою заради чогось, наприклад, як у творі, головний герой пожертвував своїм життям заради любові. Оце "щось" має значити для людини дуже багато, що вона рішається на такий вчинок. Ми можемо побачити це з твору, Іван знайомий з Джулією всього декілька днів, але уже готовий віддати їй усе, як і вона йому, тут видно їх великі почуття, довіру. Так і в реальному житті, коли хтось значить для тебе дуже багато, ти можеш піти і на смерть заради нього. Але так можуть не всі, і не модна винити за це інших. Деякі люди цінують своє життя і все, що вони зробили, навіть якщо їм потрібно врятувати когось, вони зроблять це так, щоб залишились всі живі і щасливі.
Тому, можу сказати, що небагато людей можуть зробити таку самопожертву, тому це дуже велика ціна.