М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
АрТёМкА945
АрТёМкА945
24.07.2020 17:18 •  Литература

Напишіть 5 цікавих фактів про нечуя левицького​

👇
Ответ:
garua
garua
24.07.2020

Объяснение:

Обирайте будь-які п"ять

1)Перші ази науки хлопчина здобув у батьковій школі, яку той організував для сільських дітей. Проте ця школа проіснувала недовго. Пан-управитель закрив її, пояснюючи це тим, що не буде кому працювати на полі, якщо всі мужики стануть грамотними.

2) Він самостійно вивчав німецьку й французьку мови, опанував латинську, грецьку та церковнослов’янську мови.

3) Початок його літературної діяльності припав на ті роки, коли писати українською мовою було заборонено. Письменник згадував, що про його літературні спроби рідною мовою, підписані псевдонімом «І. Нечуй», не знали навіть товариші, з якими він жив на одній квартирі, не знав і батько.

4) Сам Іван Нечуй-Левицький ніколи не був одружений, мав реноме відлюдника.  

5)Іван Нечуй-Левицький в Києві мешкав у флігелі на вулиці Новоєлизаветинській (тепер Пушкінська, 19). У дворі був садок, невеликий ставок і пасіка. Тут він прожив до 1909 року, коли дім знесли.

6)Нечуй-Левицький мав низку дивацтв, на приклад, завжди ходив з парасолькою. Він був надзвичайно пунктуальним. Щодня, у визначений час, ішов гуляти одним й тим самим маршрутом: до Володимирської вулиці, потім до фунікулера й назад Хрещатиком додому, завжди під парасолькою. Спати лягав рівно о десятій, навіть із власного ювілею пішов спати, не дослухавши вітальних промов.  

7)Іван Нечуй-Левицький зовсім не вживав спиртного. Дуже не любив суперечок: хворів по два тижні, після того як доводилося з кимось посваритися.

8) Про нього в Києві ходили анекдоти: що журнали читав не регулярно, а весь комплект наприкінці року, і потім переказував усім старі новини з тих журналів

9) Двадцять п’ять років віддав Нечуй-Левицький педагогічній праці. Він мав неабиякий вплив на молодь, пояснював учням, серед яких було чимало українців, що минуле народу не слід забувати.  

10) Категоричним був щодо правопису: “Писати треба так, як люди говорять!”. Тому не терпів літеру “ї”, писав не “їх”, а “йих” і т. ін. У заповітах вимагав, щоб так його друкували “на віки вічні”. Правописні нововведення вважав “галицькою змовою”. Нагадував інквізитора, готового спалити й власні книжки, якщо там буде єресь: “Хай краще згорять, ніж з отаким правописом!”.

11)  Помічав русизми, полонізми й будь-які іншомовні впливи й уникав їх. До речі, вираз “старанно уникав” вважав польським: “Я сказав би: падковито одмикував — це чисто народний київський вираз”. Казав не “негативне”, а “відкидне”, не “позитивне”, а “покладне”.

4,6(8 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Ivan700
Ivan700
24.07.2020
Когда волнуется желтеющая нива,
И свежий лес шумит при звуке ветерка,
И прячется в саду малиновая слива
Под тенью сладостной зеленого листка;

Когда росой обрызганный душистой,
Румяным вечером иль утра в час златой,
Из-под куста мне ландыш серебристый
Приветливо кивает головой;

Когда студеный ключ играет по оврагу
И, погружая мысль в какой-то смутный сон,
Лепечет мне таинственную сагу
Про мирный край, откуда мчится он,—

Тогда смиряется души моей тревога,
Тогда расходятся морщины на челе,—
И счастье я могу постигнуть на земле,
И в небесах я вижу бога. вот
4,4(82 оценок)
Ответ:
Helpmepleas17
Helpmepleas17
24.07.2020
Жилин и Костылин - это герои рассказа Толстого "Кавказский пленник". Они оба русские офицеру и учавствуют в войне на Кавказе. Тлько Жилин - это настоящий бесстрашный герой.
По вине Костылина они попадают в плен. Костылин струси и убежал, вместо того чтобы защищать товарища и себя от татар. Из-за этого оба офицера были захвачены. В плену Костылин тоже проявил себя не учшим образом. Сначала он отправи письмо домой, чтобы его выкупили, уж очень Костылин боялся умрть. Вместо того чтобы Жилину рыть подкоп и осуществлять побег, Костыин ничего не делал. Он, наверное, надеялся на выкуп и на то, что Жилин его, если что, не бросит. Даже когда они бежали и натерли ноги о камни, то слабого Костылина пришлось нести на спине. Поэтому их поймали и посадили в большую яму. Когда Дина Жилину выбраться, то Костылин испугался бежать вместе с ним. Костылина выкупили только чеез месяц за 5000 рублей.
4,5(20 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ