Задать вопрос
Войти
banner background
АнонимМатематика15 августа 01:53
Найдите значение выражение (4-14/33×1 1/21)×5 5/8
РЕКЛАМА
Выгодно с картой "Мир" на mos.ru
Перейти
ответ или решение2
Фадеев Макар
Выражение: (4 - 14/33 * 1 1/21) * 5 5/8 содержит скобки, действие умножения, дроби.
Определяем порядок действий
Сначала всегда выполняются вычисления в скобках. Смотрим: в скобках у нас вычитание и умножение. По правилу, первым делается умножение. В нашем примере: 14/33 * 1 1/21.
Умножаем простую дробь на смешанную
Для этого смешанную дробь 1 1/21 переводим в неправильную: 1 представляем как 21/21 и прибавляем 1/21. Получается: 22/21.
Перемножаем 14/33 и 22/21.
По правилам, надо просто умножить числитель на числитель (14 * 22), знаменатель на знаменатель (33 * 21).
Но не всегда надо идти по этому пути, ведь в нашем случае цифры довольно громоздкие.
Поэтому смотрим, есть ли возможность их сократить. Видим, что числа 14 (в числителе) и 21 (в знаменателе) можно сократить на 7, а числа 33 (в знаменателе) и 22 (в числителе) можно сократить на 11. В результате в числителе остается 2 * 2, в знаменателе 3 * 3. Результат: 4/9.
Вторым действием в скобках будет: 4 – 4/9.
Вычитаем дробь из целого числа
Для этого представим число 4 как 3 9/9. И тогда:
3 9/9 – 4/9 = 3 5/9.
Наконец, последнее действие — умножение на 5 5/8.
Перемножим смешанные дроби
Алгоритм этого действия такой: смешанные дроби превращаем в неправильные и перемножаем числители и знаменатели.
3 5/9 переводим в неправильную:
3 * 9 = 27;
27 + 5 = 32 (это и будет числитель).
Результат: 32/9.
5 5/8 переводим в неправильную:
5 * 8 = 40;
40 + 5 = 45 (это и будет числитель).
Результат: 45/8.
Теперь перемножаем 32/9 и 45/8.
Видно, что тут можно сократить 32 и 8 на 8, а 9 и 45 — на 9.
Остается: 4/1 * 5/1 = 20.
ответ: 20.
Вот так вот бывает в жизни
Пошаговое объяснение:
Діамантовий берег» характеристика
На природі відбуваються серйозні й кумедні події з учнями молодого педагога Григорія Савича, героя повісті «Діамантовий берег». Учитель і школярі Пилип, Хома, Тимофій, Куприк, Женька, Оля, Люся постійно взаємодіють, вчать один одного і разом краще пізнають багато нового за час їхньої літньої експедиції від Полтавщини до одного з північних районів України.
Письменник показує прагнення дітей до пізнання нового:
Пилип своїм «археологічним» ножем робить розкопки пагорбів і допомагає Люсі викопувати рослини для гербарію.
Куприк мріє служити на флоті, марить морем, похід сприймає як екзамен на готовність до випробувань.
Автор підкреслює інтерес дітей до пригод і через опис їхніх читацьких смаків: «У Олі було пів-шафи томів Майна Ріда, Юрія Смолича, Джека Лондона, Миколи Трублаїні. Портрет Миколи Трублаїні висів у Олі над ліжком»
Вибір пригодницького сюжету для повісті про школярів зумовлений педагогічним досвідом автора.
Гумористичному забарвленню повісті “Діамантовий берег” сприяє розповідь про двох повноправних членів експедиції – собаки Білана й вислюка Явтуха, які не лише розмовляють подумки, але й з власної ініціативи охороняють знайдені скарби. Посилює гумористичне сприйняття “внутрішній монолог” бліх, який передає їхнє обурення тим, що Білан посмів полізти у воду й таким чином потурбував їх. Такий прийом, наближаючи дитячий твір до казки, надає йому особливої теплоти
Повість «Діамантовий берег» насичена педагогічними роздумами молодого вчителя, який вимагає дисципліни в поході, але й дає дітям можливість самовияву, самоствердження. Автор не пропонує готових рецептів виховання, не ідеалізує молодого вчителя. Усі персонажі показані в стані пошуків свого «я» і в діалогічних зв’язках типу «дитина-дитина», «дитина-дитячий колектив», «дитина-батьки й родичі», «учитель-учень», «учитель-дитячий колектив», «учитель-батьки», «учитель-колеги».
Ось приклад роздумів Григорія Савича над поведінкою Олі, яка зуміла розв’язати на одному уроці математики задачу Лева Толстого, а наступного дня отримала двійку, бо не змогла відповісти на якесь буденне запитання: «Що може вирости з такої людини… Годилося б завести щоденник і в тому щоденнику записувати, яка вона тепер, що з неї стане через десять, двадцять років…Еге ж…Дуже цікаво було б побачити її дорослою. Та і всіх інших…».
Будемо вдячні всім, хто зможе розширити аналіз твору “Діамантовий берег” (додати тему, ідею, сюжет, композицію, проблематику та ін.)
Джерело: https://dovidka.biz.ua/diamantoviy-bereg-analiz