1) цена пластинки в упаковке составляет: 36:10=3,6 (рублей) - стоит одна пластинка жевательной резинки 4,5-3,6=0,9 (рублей) - пластинка в упаковке дешевле.
На сколько процентов цена пластинки в упаковке меньше, чем цена отдельной пластинки? Составим пропорцию: 4,5 рублей - 1оо% 0,9 рублей - х % х=0,9*100:4,5=20% ответ: цена пластинки в упаковке меньше,чем цена отдельной пластинки на 20 % (4,5-20%=3,6)
На сколько процентов цена отдельной пластинки больше, чем цена пластинки в упаковке? Составим пропорцию: 3,6 рублей - 1оо% 0,9 рублей - х % х=0,9*100:3,6=25% ответ: цена отдельной пластинки больше, чем цена пластинки в упаковке на 25 % (3,6+25%=4,5)
3. 1) 25*0,6=15 (учнів)—стільки учнів відвідують математичний гурток. Відповідь: 15 учнів відвідують математичний гурток.
4. 1) 12:0,24=50 (осіб)—стільки осіб брали участь у конкурсі. Відповідь: 50 осіб брали участь.
5. 1) 36+32=68%—відремонтували дорогу за перший та другий тиждень. 2) 100-68=32%-відремонтували дорогу за третій тиждень. 3) 140*32=44,8 (км)—стільки кілометрів дороги відремонтували за третій тиждень. Відповідь: за третій тиждень відремонтували 44,8 км дороги.
Можна іншим 140*0,36=50,4(км)—стільки км дороги відремонтували за 1 тиждень. 140*0,32=44,8(км)—стільки км дороги відремонтували за 2 тиждень. 50,4+44,8=95,2(км)—стільки км дороги відремонтували за 1 і 2 тиждень разом. 140-95,2=44,8(км)—стільки км дороги відремонтували за 3 тиждень.