Викопні останки мамонтів виявлені на півночі Європи, Америки і трохи південніше – на широті Каспійського моря і озера Байкал. Вимерли мамонти десь 44-26 тисяч років тому, про що свідчать радіовуглецеві датування та результати Палинологічного аналізу численних поховань їх останків.
Воістину невичерпний «склад» мамонтових кісток – це Сибір. Гігантські кладовища мамонтів – Новосибірські острова. У минулому столітті там щорічно видобували від 8 до 20 тонн момонтових бивнів.
Вважається, що за 200 років з Сибіру вивезли бивнів приблизно від 50 тис мамонтів. Кілограм доброго бивня йде за кордон по 100 доларів; за голий скелет мамонта японські фірми пропонують від 150 до 300 000 доларів.
Оскільки останки мамонтів знаходяться в гігантських природних холодильниках – в шарах, так званої вічної мерзлоти, то вони дійшли до нас в гарному стані. Вчені мають справу не з окремими скам’янілостями або кількома кістками скелетів, а можуть вивчити навіть кров, м’язи, шерсть цих тварин і визначити також, чим вони харчувалися.
Её цель является получение знаний о реальности. Знания приобретаются человеком во всех формах его деятельности — и в обыденной жизни, и в политике, и в экономике, и в искусстве, и в инженерном деле.
Естествознание=Естественные науки
Физика
Естественные науки — название для совокупности всех наук, занимающихся исследованием природы.
Общественные науки - науки, занимающиеся изучением общества и человеческих отношений.
Энциклопедисты - энциклопедистами первоначально называли создателей "Энциклопедии" - многотомного труда, призванного обобщить в виде статей все достижения европейской науки середины 18 века. Наиболее известными энциклопедистами являются Дидро и Даламбер. Впоследствии это название стало нарицательным для людей, обладающих обширными познаниями во многих отраслях науки.
Обсерватория - здание, оборудованное для астрономических, метеорологических и т. п. наблюдений, а также учреждение, в котором они ведутся.