1. Рамапитек
Похожи на обезьян, широкие и плоские коренные зубы, питались растительной пищей
2. Австралопитек
Значительно больше похожи на человека, плоское лицо, объем мозга 530 см3
3. Человек умелый
Объем мозга 650-1100 см3, ходил на 2 ногах, мог использовать орудия в работе
4. Человек прямоходящий
Изготавливал каменные орудия, появление задатков речи
5. Неандерталец
Куполообразный череп, объем мозга 1600 см3, добывал огонь, шил одежду
6. Кроманьонец
Объем мозга 1800 см3, признаки современного человека, строил жилища, приручал и разводил животных, развитие искусства
Відповідь:
1) Конституція України містить положення про те, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність , недоторканість і безпека в Україні визначені як вища соціальна цінність, а права і свободи людини та їхня гарантія визначають сенс і спрямування діяльності держави. Затвердження і забезпечення прав та свобод людини є головним обов’язком держави. (ст. 3 Конституції України).
Залежно від сфер суспільних відносин, у яких основні права і свободи реалізуються з найбільшою пов-нотою та ефективністю здійснюється їх класифікація на:
Особисті (або природні) права й свободи (ст.ст. 27–35, 51–52 Конституції України);
Політичні (ст.ст. 36–40 Конституції України);
Економічні (ст.ст. 41–45 Конституції України);
Соціальні (ст.ст. 46–49 Конституції України);
Екологічні (ст. 50 Конституції України);
Культурні (ст.ст. 53–54 Конституції України).
У даному випадку жителі села Квіткове вирішили захищати своє конституційне право на безпечне для життя і здоров’я довкілля (ст. 50 Конституції України). З цією метою вони скористалися конститу-ційним правом збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації (ст. 39 Конституції України).
2) Конституція передбачає можливість людини захищати свої права і свободи всіма не забороненими законом.
Існують такі форми захисту прав особи:
1) захист прав органами публічної влади;
2) захист прав громадян громадськими об’єднаннями;
3) самозахист прав людиною, що включає в себе:
– звернення в державні органи та органи місцевого самоврядування;
– оскарження дій (бездіяльності) посадових осіб, що порушують права громадян;
– звернення в засоби масової інформації та правозахисні організації, громадські об’єднання;
– публічні виступи громадян на захист своїх прав;
– звернення в міжнародні органи із захисту прав людини.
У правовій державі одним з найбільш ефективних і поширених засобів захисту прав і свобод є судовий захист. Це означає, що кожному гарантується захист прав і свобод у судовому порядку. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожна людина повинна мати можливість вільно обрати б захисту своїх порушених прав. При цьому він повинен бути впевнений в тому, що держава гарантує рівну можливість для будь-кого, незалежно від віри, раси, місця проживання, віку і статі, скористатися цими захисту.
3) Конституція України визнає народ носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні. Український народ здійснює владу безпосередньо, через органи державної влади і органи місцевого самоврядування (ч. 2 ст. 5 Конституції України). Народовладдя реалізується через безпосередню (пряму) демократію і представницьку (непряму) демократію.
Відповідно до ст. 69 Конституції України народне волевиявлення здійснюється через вибори, рефере-ндум та інші форми безпосередньої демократії. Український народ або його частина здійснюють владу безпосередньо на загальнодержавних і місцевих виборах, всеукраїнських і місцевих референдумах, мітингах, демонстраціях, зборах громадян, через народні ініціативи тощо.
Представницька (непряма) демократія - це здійснення влади народом опосередковано, тобто через своїх представників у владних структурах. Об'єктивізація представницької демократії здійснюється через первинні органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які представляють інтереси українського народу. Первинними органами державної влади є ті органи, які безпосередньо обираються (формуються) громадянами України. До них належать: парламент - Верховна Рада України, глава держави - Президент України. Органи місцевого самоврядування не належать до системи органів державної влади, проте є важливим інститутом представницької демократії.
Пояснення:
Золотое правило это - очень ценное и важное правило, котороготнужно придерживаться