М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
dianashotys
dianashotys
02.09.2022 00:26 •  Право

Між ТОВ “Прогрес” і Управлінням залізниці Закарпатської області було укладено договір на перевезення 40 т пшениці. Подані 4 вагони були повністю завантажені. На станції призначення при прийнятті вантажу було виявлено повну непридатність пшениці для переробки. В акті експертизи, проведеної на вимогу одержувача, зазначено, що пшениця заражена шкідником і з неї не вийде муки першого сорту. Тому продукція не може бути використана і підлягає знищенню. ТОВ “Прогрес” звернулося до залізниці з вимогою про відшкодування збитків, оскільки вважали, що зараження могло статися під час перевезення. Проаналізуйте ситуацію і вирішіть спір.

👇
Ответ:

Відповідь:

У даному випадку між ТОВ «Прогрес» і  Управлінням залізниці Закарпатської області було укладено дого-вір перевезення. Договір перевезення регулюється нормами цивільного права (глава 64 Цивільного кодексу Укра-їни – далі ЦК). Згідно ст. 909 ЦК «За договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату». Згідно ст. 917 ЦК «Перевізник зобов'язаний надати транспортні засоби під завантаження у строк, встановлений договором. Відправник вантажу має право відмовитися від наданого транспортного засобу, якщо він є непридатним для перевезення цього вантажу».  Згідно ст. 924 ЦК «Перевізник відповідає за втрату, нестачу, псування або пошкодження прийнятих до перевезення вантажу, багажу, пошти у розмірі фактичної шко-ди, якщо не доведе, що це сталося не з його вини».

Згідно пункту 31 Статуту залізниць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 457 від 06.04.1998 року «Залізниця  зобов'язана подавати під завантаження справні, придатні для перевезення  відпо-відного вантажу,  очищені  від  залишків  вантажу,  сміття,  реквізиту,  а у необхідних випадках -  продезінфіко-вані вагони та контейнери».

Згідно Правил перевезення вантажів, затверджених наказом Міністерства транспорту України № 644 від 21.11.2000 року (розділ «Перевезення зернових та інших вантажів насипом») пункт зернову культури, такі як   жито, пшениця, овес, ячмінь перевозяться насипом у спеціалізованих вагонах для зерна (вагони-зерновози), а також у критих вагонах з дверними загородженнями (щитами). Згідно пункту 2.3. цих Правил «….Відправник зобов'язаний перед навантаженням переконатися, що вагони справні та придатні для перевезення (очищені, не заражені шкідниками, не мають отворів та щілин, через які можливе просипання вантажу)». Особливість оформ-лення перевезень зернових вантажів полягає в тому, що до накладної повинні бути прикладені документи про якість продуктів, видані відповідними органами Сертифікації, або свідоцтво про якість. Ці документи складають-ся на основі лабораторного дослідження зразків продуктів, завантажених у вагон.

З  усього вищевикладеного слідує, що Залізниця (перевізник) за договором  перевезення зобов’язана була вчасно надати відповідний транспорт для перевезення вантажу, що вона у зробила. ТОВ «Прогрес» як відправник  зобов’язаний був надати до документів документи, які підтверджують якість вантажу, а також оглянути вагони , які  перевізник  надає для перевезення, у тому числі, переконатися чи вони очищені, не заражені шкідниками. У випадку претензій до якості  вагонів відправник  має право відмовитися від наданого транспортного засобу. Якщо  відправник – ТОВ «Прогрес» - цього  не  зробив, відповідальність за псування або пошкодження вантажу покла-дається на  відправника. А тому суд повинен відмовити  ТОВ «Прогрес» у задоволенні  позову.  

Пояснення:

4,5(85 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
jru77
jru77
02.09.2022
Действительно грамматика учит писать, читать и говорить. грамматика учит нас речи, почему да потому что, изучая ее, человек набирает в голову какие-то навыки выражения мысли, при чтении граматика играет не малую роль, ну как-же, можно же читать не зная ее, оказывается нет. вспомните сказку в стране не выученных уроков, Витя (главный герой) должен был правильно поставить запятую в предложении "казнить нельзя помиловать" от этого зависела его жизнь. грамматика формирует характер речи и при тренировках делает человека более красноречивым. вот как на самом деле важна грамматика в жизни.
4,5(40 оценок)
Ответ:
KaKOYTAGHOM
KaKOYTAGHOM
02.09.2022
Я думаю , що справедливість - це слідування природі і виконання свого обов'язку , і є благо людства. Вихідний принцип справедливості - принцип рівності. Несправедливість же виявляється в нерівності , коли люди наділяють себе більше, ніж інших , різними цінностями . Народжується матеріальне і духовне нерівність. Здається, що саме тому всі міркування про справедливість і несправедливість - це доля слабких , а не сильних і багатих. А справедливість ж виражається , перш за все , у відносинах до інших людей. Бути справедливим - значить виконувати все те , що вимагає закон моралі. Тому, кожен добрий чоловік , самодостатній душею і тілом , що не буде творити несправедливості , він просто буде виконувати всі вимоги чеснот. Однак , усвідомлення справедливості включає в себе як відчуття справедливості , так і певне знання про належне, про справедливе . Суспільне життя тримається справедливістю . Справедливе - те ж , що пропорційне , то що знаходиться в гармонії. На закінчення хочеться підкреслити , що віра в торжество справедливості є важливим моментом морального життя людини.
4,4(23 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Право
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ