М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
EdSid
EdSid
23.05.2020 12:02 •  Право

Варіант 6. Завдання 1 (оцінюється у )
1. Оперуючи такими поняттями як строк придатності та гарантійний строк, визначте, що є зайвим і чому: праска, електрочайник, кефір.
2. Визначте зайвий елемент. Свою відповідь поясніть: відшкодування витрат на усунення недоліків товару, безоплатне усунення недоліків товару у розумний строк, розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми.
3. 10 січня 2010 року Валентин придбав у магазині телевізор. Строк служби виробу становив 10 років, а гарантійний строк 1 рік. 20 січня 2021 року телевізор загорівся, що спричинило пожежу у квартирі Валентина. Він звернувся до продавця виробу з вимогою про відшкодування збитків. Чи має бути вимога задоволена? Свою відповідь сформулюйте одним реченням.
4. Георгій прийшов у магазин і звернувся із запитанням до продавця - консультанта російською мовою. Продавець надав йому відповідь цією ж мовою. Визначте чи має місце порушення норми, відповідно до якої споживач має право на обслуговування державною мовою Пояснення сформулюйте одним реченням.
Завдання 2. Вставте пропущені слова (оцінюється у три бали):
Відмінні ознаки строку придатності (далі - СП) та гарантійного строку (далі - ГС)
1. При продажі товару, на який встановлено ……, на відміну від продажу товару на який встановлено …., заповнюється і видається покупцеві технічний паспорт.
2. Якщо відлік …… починається з дня придбання товару, то відлік …. – з дня виготовлення товару.
3. Якщо закінчення ….. означає, що товар не підлягає реалізації, то закінчення …. означає, що власник товару втрачає право на безоплатне усунення недоліків товару.
4. Якщо ….. встановлюється для споживних речей, то ….. – для неспоживних.
5. ……, на відміну від ……., може бути продовжено.
6. Якщо …… встановлюється з метою запобігання створення небезпеки для життя, здоров’я і навколишнього середовища, то …… – для забезпечення нормальної роботи товару протягом строку визначеного законом.
Завдання 3 (оцінюється у п’ять балів)
У кожній із нижченаведених ситуацій визначте наявність чи відсутність факту порушення законодавства про захист прав споживачів.
Ситуація 1. Марія придбала у магазині «Престиж» дорогого светра. На етикетці не було вказано, що цю річ не можна прати з використанням деяких пральних порошків.
Ситуація 2. Валентин придбав у супермаркеті торт, виробником якого було зазначено кондитерську фабрику, хоча насправді торт було виготовлено фізичною особою - підприємцем Данканичем.
Ситуація 3. На етикетці йогурту було вказано, що строк придатності цього продукту становить 10 днів і обчислюється із дня продажу товару.
Ситуація 4. Василь у вересні 2014 року придбав у магазині телевізор, на який було встановлено гарантійний строк тривалістю в один рік. З 1 – го листопада того ж року телевізор перестав працювати. Відремонтувати виріб не вдалося. 15 – го листопада 2014 року Василю телевізор замінили на аналогічний. 10 листопада 2015 року телевізор знову вийшов з ладу. У магазині покупцеві відмовили у проведенні безоплатного ремонту.
Ситуація 5. Маргарита придбала у магазині постільну білизну. Однак вдома з’ясувалося, що простирадла замалі для того, щоб їх можна було заправити у широке ліжко. Обміняти товар на аналогічний у магазині Маргариті відмовили, не дивлячись на те, що річ не була у використанні, було збережено її товарний вигляд, споживчі властивості і ярлики, а також касовий чек, виданий магазином.
Для виконання завдань скористайтеся витягами нормативно – правових актів, які подано нижче:
Стаття 4. Права та обов'язки споживачів
1. Споживачі під час укладення, зміни, виконання та припинення договорів щодо отримання (придбання, замовлення тощо) продукції, а також при використанні продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на:
1) захист своїх прав державою;
2

) належну якість продукції та обслуговування;
3) безпеку продукції;

👇
Ответ:

А где текст, то есть с картинком

4,5(1 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ghrtoung
ghrtoung
23.05.2020

Тимчасове переведення на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається за згодою працівника (частина перша ст. 33 КЗпП).

Строк тимчасового переведення на іншу роботу роботодавець і працівник встановлюють за домовленістю. Він визначається конкретним терміном або часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки для догляду за дитиною). Ініціатором переведення може виступати як працівник, так і роботодавець. У разі якщо про переведення просить роботодавець, він зобов’язаний отримати згоду на тимчасове переведення, яку працівник висловлює у заяві про переведення. У цій заяві працівник має обов’язково зазначити, що на час тимчасового переведення, робоче місце за попередньою посадою за ним зберігається.

Відповідно до абзацу другого п. 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 р. № 58 до трудової книжки працівника вносяться відомості про переведення на іншу постійну роботу. У графі 2 розділу «Відомості про роботу» трудової книжки необхідно зазначити: «Переведено на посаду таку-то», у графі 3 — робиться посилання на наказ про переведення. Вказувати про тимчасовий характер переведення не потрібно. Формулювання запису про переведення залежить від того, до якої категорії належить посада (професія), на яку переводять працівника

Тому дії начальника цеху є неправомірними, оскільки переведення було проведено без згоди на це працівника.

4,5(62 оценок)
Ответ:
socnyjarbuz
socnyjarbuz
23.05.2020

Відповідь:

якщо забагато тексту - можете трішки скоротити

Згідно вимог ст. 509 Цивільного кодексу України «зобовʼязанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобовʼязана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обовʼязку. Зобовʼязання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Для договірних зобовʼязань притаманні певні ознаки.

По-перше, договірне зобов'язання встановлює правовий зв'язок лише між його сторонами. Що ж стосується третьої особи, то зобов'язання не може створювати для неї обов'язку.  

По-друге, договірні зобов'язання передбачають здійснення боржником активних дій, спрямованих на виконання покладених на нього обов'язків. Отже, договірні зобов'язання - це зобов'язання з позитивним змістом.

По-третє, хоча договірні зобов'язання мають переважно майновий характер, оскільки їх головною метою є опосередкування відносин економічного обороту, немає ніяких перешкод для існування зобов'язань немайнового характеру. В сучасний період це повністю узгоджується з принципом свободи договору, закріпленим у ст. 627 ЦК, та сучасним поглядом на сутність і роль нематеріальних благ.  

Усе зазначене дає можливість запропонувати таке визначення договірного зобов'язання. Договірне зобов'я-зання - це відносне правовідношення між юридично рівними і майновосамостійними особами, що виникає на підставі укладеного договору, який виражає їх загальну волю на досягнення цивільно-правових результатів май-нового чи немайнового характеру, настання яких відбувається у разі здійснення боржником певних активних дій, що відповідають праву вимоги кредитора і не зачіпають прав і законних інтересів третіх осіб, що не є учасниками зазначеного правовідношення.  

Приклади договірних зобовʼязань: договори купівлі-продажу, дарування, довічного утримання, найму (орен-ди), позички, підряду, послуг, перевезення, зберігання, страхування, доручення, комісії, управляння майном.

Пояснення:

4,6(34 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Право
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ