М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
zibrov06
zibrov06
25.06.2021 08:20 •  Право

Порівняйте спадкування за законом і за заповітом, а також вирішіть правову ситуацію.
Незадовго до смерті Володимир склав заповіт, у якому все своє майно
вартістю 240 тис. грн.. заповів релігійній громаді. Після смерті Володимира в нього
залишилася вдова 69 років, яка працювала бухгалтером у ветеринарній клініці, 49-
річна дочка, яка перебувала на пенсії за вислугою років, та 16-річний онук Григорій,
син покійного Валерія, який (Валерій) був сином спадкодавця.
Визначте, майно якої вартості успадкує релігійна громада. Свою відповідь
обґрунтуйте.

👇
Ответ:
baby2525
baby2525
25.06.2021

Відповідь:

Згідно вимог ст. 1222 Цивільного кодексу України ( далі ЦКУ)  : "1. Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.  2. Спадкоємцями за заповітом можуть бути юридичні особи та інші учасники цивільних відносин ..." Тобто, спадкоємцями за законом можуть бути лише фізичні особи, які до того ж є родичами спадкодавця, а спадкоємцями за заповітом можуть бути будь-які як фізичні, так і юридичні особи. Наявність родинних стосунків спадкодавця з такими фізичними особами не обов"язкова.

Згідно вимог ст. 1235  ЦКУ заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. Тобто, заповідач вправі був залишити своє майно у спадщину релігійній громаді. Якщо беремо за умову, що це майно не є спільним сумісним майном подружжя, а є особистим майном лише спадкодавця, то далі спадкове майно може бути поділене таким чином. Згідно вимог ст. 1241 ЦКУ малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). В даному випадку до таких спадкоємців, яким належить обов"язкова частка у спадщині, належать: його вдова, якій  69 років і той факт, що вона все ще працює не є підставою вважати її працездатною, на відміну від  49-річної дочки, яка перебуває на пенсії, але є ще працездатною за віком (їй обов"язкова частка у спадщині не належить).  Онук, хоч і малолітній, також не має права на отримання обов"язкової частки у спадщині, тому що онуки не мають права на отримання обов"язкової частки, виходячи із змісті ст. 1241 ЦКУ (онуки не входять в перелік осіб, які мають право на отримання обов"язкової частки).  

Тепер визначаємось із розміром обов"язкової частки вдови спадкодавця. Якби Володимир не залишив заповіт, то все його майно, в порядку вимог ст. 1261, з урахуванням змісту ст. 1266 ЦКУ спадкували би його спадкоємці за законом першої черги, до яких в даному випадку відносяться: дружина, дочка і син - всі в рівних частках. Рівність часток спадкоємців у спадщині передбачена вимогами ст. 1267 ЦКУ. Але оскільки син Володимира Валерій - помер до відкриття спадщини, то його 1/3 частку, в порядку вимог ст. 1266 ЦКУ, спадкуватиме онук Григорій. Тобто, кожен би спадкував по 1/3 частці. Але так як Володимир  залишив заповіт, то його дружині належить обов"язкова частка - половина від того, що вона успадкувала б за законом - а 1/2 від 1/3 становить 1/6 в спадковому майні. Решту - 5/6 часток - спадкуватиме релігійна громада по заповіту.

Відповідь: релігійна громада за заповітом успадкує 5/6 майна, що в грошовому виразі становить  200 тис. грн (240 тис ділимо на 5 і множимо на 5)

Вдова Володимира отримає у спадщині обов"язкову частку розміром 1/6, що становить у грошову виразі 40 тис грн)  

Пояснення:

4,6(85 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
cefevupi
cefevupi
25.06.2021
Сочинение

Тема: Если вы удачно выберете труд и вложите в него свою душу, то счастье само вас отыщет

      У каждого человека от природы имеются индивидуальные и задатки. У каждого - своя профессиональная предрасположенность. Жаль, что это не всегда учитывается при выборе профессионального учебного заведения, куда выпускники школы поступают.
      Психологи утверждают, что у каждого из нас есть склонность к определенному профессиональному типу. Перечислю.
     Первый - "Человек-природа" (профессии, подходящие предтавителям этого типажа: зоотехник, агроном, ветеринар, биолог и т.п.).
      Второй тип - "Человек-знаковый образ" (бухгалтер, математик, физик, экономист и т.п.) 
     Третий тип - "Человек-техника" (оператор ЭВМ, инженер,  электрик, автослесарь, наладчик станков и т.п.). Четвертый тип - "Человек-Художественный образ" (актер, режиссер, художник-оформитель, дизайнер и т.п.).
      Пятый тип - "Человек-Человек" (учитель, врач, психолог, продавец-консультант, менеджер и пр.)
       Так вот. Как правило, каждый из нас более предрасположен либо к одному, либо к двум из перечисленных типов профессий. Когда ты выбираешь подходящий тебе, высока вероятность того, что работать ты будешь "с душой", а профессия станет призванием и хобби. Если выбрать  профессию, которая тебе противопоказана, ты будешь заниматься нелюбимым делом, причем делать это через силу, ломая и преодолевая себя самого. А это путь к ощущениям безысходности, неудачливости, собственной неполноценности.
       Таким образом, если вы удачно выберете труд и вложите в него свою душу, то счастье само вас отыщет!
4,6(26 оценок)
Ответ:
Poznavatel01
Poznavatel01
25.06.2021
Совершила правонарушение, предусмотренное ч. 1 ст. 7.27 КоАП
мелкое хищение чужого имущества, стоимость которого не превышает одну тысячу рублей, путем кражи.
Материальное положение лица и другие данные о его личности всегда учитывается.
Ее можно освободить от ответственности за малозначительностью (ст. 2.9 КоАП)

К сожалению, задача прямо не говорит об обстоятельствах совершения кражи. Если имела кража со взломом из закрытого ларька, то ответственность будет по п. "б" ч. 2 ст. 158 УК РФ за кражу с незаконным проникновением в помещение. Принципы назначения наказания и освобождения от ответственности будут те же.
4,7(21 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Право
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ