М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Amirkazakov
Amirkazakov
09.01.2021 08:37 •  Право

16-ти летний гражданин пришел на работу в автослесарню мастерскую. при этом он предоставил целый ряд необходимых документов: паспорт, приписные свидетельство воинского учета и заявление о приеме на работу. однако хозяин отказался принимать его на работу, заявив, что без прохождения медицинского обследования предоставления соответствующей справки не имеет права заключать с ним договор. прав ли хозяин автослесарной мастерской? свой ответ обоснуйте.

👇
Ответ:
bossnnn2001
bossnnn2001
09.01.2021
По общему правилу при поступлении на работу работник должен предъявить следующие документы (ст. 65 ТК РФ)
паспорт или иной документ, удостоверяющий личность;
трудовую книжку, за исключением случаев, когда трудовой договор заключается впервые или работник поступает на работу на условиях совместительства;
страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования;
документы воинского учета - для военнообязанных и лиц, подлежащих призыву на военную службу;
документ об образовании и (или) о квалификации или наличии специальных знаний - при поступлении на работу, требующую специальных знаний или специальной подготовки.

Какие-либо другие документы работодатель требовать не вправе.
Однако на основании ст. 266 ТК РФ "Лица в возрасте до восемнадцати лет принимаются на работу только после предварительного обязательного медицинского осмотра и в дальнейшем, до достижения возраста восемнадцати лет, ежегодно подлежат обязательному медицинскому осмотру.
Предусмотренные настоящей статьей обязательные медицинские осмотры осуществляются за счет средств работодателя."
То есть работник приносит работодатель все требуемые документы (из ст. 65), затем работодатель за свой счет направляет его на медосмотр, по прохождении которого несовершеннолетнему работнику выдается справка по форме 0/86у. О порядке прохождения таких осмотров Приказ Минздравсоцразвития России от 12.04.2011 N 302н.
Таким образом работодатель прав лишь частично - работник не предоставил страховое свидетельство. Оформлять справку, в то же время, работодатель должен был сам.
4,6(99 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Лизик2007
Лизик2007
09.01.2021

гідно з чинним законодавством, при влаштуванні на роботу працівник зобов’язаний подати роботодавцеві трудову книжку, оформлену в установленому порядку, а роботодавець натомість повинен у подальшому забезпечити її належне ведення. однак зрозуміло, що особи, які працевлаштовуються вперше, не можуть пред’явити трудову книжку, оскільки її в них ще просто немає. за таких обставин роботодавець, який надає перше робоче місце працівникові, має оформити йому трудову книжку    і внести до неї перший запис про прийняття на роботу.

для заповнення трудової книжки та занесення до неї відповідних записів особи, які вперше стають до роботи, повинні подати паспорт, а за наявності ― ще й диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку. військовослужбовці, звільнені зі збройних сил україни, окрім  вказаних документів, також мають пред’явити військовий квиток, а особи, звільнені з місць відбування покарання за кримінальний злочин ―  довідку про звільнення.

загальний зразок бланка трудової книжки затверджено постановою кабінету  міністрів україни «про трудові книжки працівників» від 27 квітня 1993 р. № 301 (далі ― постанова кму № 301), згідно з яким трудова книжка складається з п’яти розділів: «відомості про працівника», «відомості про роботу», «відомості про нагородження», «відомості про » та «відомості про пенсію». перелік відомостей, які мають міститися у певних розділах трудової книжки, наведено у відповідних положеннях інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом міністерства праці україни, міністерства юстиції україни та міністерства соціального захисту населення україни від 29 липня 1993 р. № 58 (далі ― інструкція № 58).

так, у розділі «відомості про працівника», тобто на титульному аркуші трудової книжки, мають бути викладені загальні відомості про працівника ―  його прізвище, ім’я та по батькові (повністю, без або заміни імені та по батькові ініціалами), а також дата народження.  зазначені відомості вносяться до трудової книжки одноразово (при її першому заповненні) на підставі паспорта працівника або свідоцтва про народження.

після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник своїм підписом завіряє правильність внесених відомостей. першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок, після цього ставиться печатка підприємства (або печатка відділу кадрів), на якому вперше заповнюється трудова книжка (п. 2.12. інструкції № 58).

працівникам, які стають на роботу вперше, трудова книжка має бути оформлена не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу (ч. 3 ст. 48 кзпп).

4,8(66 оценок)
Ответ:
okfuh
okfuh
09.01.2021
1)місце́ве самоврядува́ння  в україні  — це право  територіальної громади  — жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста  — самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах  конституції  і законів україни. місцеве самоврядування  — це форма публічної влади, що реалізується специфічними суб'єктами  — територіальними колективами і  сформованими ними органами, має особливий об'єкт  — питання місцевого значення, та здійснюється на основі використання окремого виду публічної власності  —  комунальної (муніципальної).[2]

місцеве самоврядування здійснюється територіальними   сіл,  селищ,  міст  як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

територіальна громада  — жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр; 2)правовою основою місцевого самоврядування в україні є  конституція україни, закон україни «про місцеве самоврядування в україні».,  закони і підзаконні нормативно-правові акти, що приймаються на їх основі, а також  акти органів місцевого самоврядування, що приймаються в рамках їх компетенції.

4,5(76 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Право
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ