Не дивлячись на те, що з усіх боків українцям намагаються довести, що вони ні на що не здатні, що найкращий вихід для них – «валити з цієї країни якомога швидше», що дивитися в Україні немає на що і світові на нас начхати, цифри статистики та факти говорять нам речі абсолютно протилежні.
Найбільша країна, що знаходиться в Європі. Країна, що займає 0,41% світової території суші, в якій мешкає 0,85% населення планети та яка приносить 0,20% світового валового національного продукту. Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі. Країна, яка входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна та разом із Францією, Німеччиною та США є одним з найбільших виробників цукрового буряка. Наша країна входить до сімки найпотужніших у світі виробників рослинної олії, свинини, цукру та картоплі. Сотні видатних українців були та залишаються творцями світової історії. Художники та науковці, політики та композитори, актори та письменники – всі вони дають нам можливість за кордоном чи в себе вдома з гордістю сказати: «Я – українець!»
Перші в світі
Дівчинка анна з її вірша "кольорові миші" дуже схожа на саму поетесу, яка дарує чарівний яскравий світ своїм читачам. чому ж десятирічна "підсудна анна стала перед судом"? чим вона завинила перед сусідом і всім світом? поетеса подає у вірші "претензії" сусіда до дівчинки, які стосуються виховання його дітей: вони були нормальні і здорові, а ця чаклунка збила їх з пуття, і вночі їм сняться миші кольорові. од тих мишей немає нам життя. сусіда дівчинки обдурює, що в звичайному осінньому листі можна бачити щось інше, ніж саме листя! в цьому і полягає вся "моральна школа" дівчинки! ліна костенко в образі "сірого сусіда", який хоче бачити все за стандартом, показує обмежених людей, що живуть лише матеріальними інтересами, не бачать красу навколишнього світу. таких можна назвати моральними дальтоніками. ця алегорія проходить через весь текст вірша. сама поетеса неодноразово зустрічалася з подібними "сірим и сусі" "від літератури", тому досить тривалий час вірші л. костенко не потрапляли до друку: "сірі сусіди" виявились не тільки "сірими", а ще й агресивними. все, яку вірші: "чаклунок ми караєм по закону". крім філософського сюжету вірша вражає мова поетеси: яскрава, соковита. якщо героїня ліни костенко вгледіла в осінньому листі подобу кольорових мишей, то поетеса в осі н ньому сон ці бачить "яблуко недоквас", яке стояло "в голих кленах у вікні". як точно за кольором, формою, емоційним станом героїні і читачів! поетеса поділяє світ на кольоровий, що асоціюється з неповторністю, з яскравими особливостями, як дівчинка анна, і сірий та чорний, що несуть з собою обмеженість, агресію, зло. і хоч "суддя в судейській чорній мантії" виносить вирок всьому кольоровому світові; ліна костенко закликає читача до оптимізму: і раптом нявкнув кольоровий кіт. залив чорнилом вирок на папері. поспішаймо жити, ставаймо дорослими, мої однокласники! але давайте не загубимо кольорового світу дитинства!