М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Цитати до образу сави і михайла з повісті земля

👇
Ответ:
бопаш
бопаш
30.07.2022

Сава

  Він був високим за зростом, вищий від свого брата, але ніжно збудований, як мати. З лиця подобав також на неї і був би гарний, коли б не його безустанно заблуканий погляд, що мав у собі щось зимного й несупокійного.

  Михайло

  І не саме велике, але плечистий і сильний, а з лиця мов у якої дівчини, лише що над устами засіявся вус.

  Михайло був баба, хоч був сильний, як медмідь, і плечі у нього, як у великана, садив на них мішки, як ніщо.

4,6(84 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
s1072966
s1072966
30.07.2022
В романе С. Руданського "Запорожці у короля" розповідається про пригоди запорожських козаків під час їхнього перебування в польському королівстві. Цікавою деталлю є те, що автор згадує про так звані "частування" козаків польським королем. Відповідь на запитання щодо їжі, яку отримували козаки, можна знайти у виразі "Чим часто частували козаків". Автор пропонує нам декілька варіантів: пивом і м'ясом, медом і сметаною, млинцями і вином, цукерками і тістечками. Поступово розглянемо кожен варіант, щоб зрозуміти, який з них є правильним. А) Пиво і м'ясо. Козаки, які провели багато часу в полоні в королівстві, могли бути частувані королем пивом і м'ясом. Пиво - це популярний напій, а м'ясо - смачна їжа, яку можуть приготувати для своїх гостей. Б) Мед і сметана. Інший варіант - це можливе частування медом і сметаною. Мед - це солодкий природний продукт, а сметана - молочний продукт, який також можна використовувати як смаковий додаток до страв. В) Млинці і вино. Третя відповідь - це можливе використання млинців і вина під час частування. Вино - це алкогольний напій, який може бути частиною урочистого прийому. Млинці - це традиційна страва, яку можна запропонувати в якості додатку до основної їжі. Г) Цукерки і тістечка. Останній варіант - цукерки і тістечка. Цукерки і тістечка є дуже солодкими десертами, які можуть бути символом гостинності та вітання. З того, що ми знаємо про традиційні страви та переваги польської кухні, ми можемо припустити, що козаків можна було частувати пивом і м'ясом, оскільки вони були популярними продуктами того часу. Однак, зауважимо, що автор не прямо зазначає, як саме частування відбувалося, тому наша відповідь є лише припущенням. Отже, можна припустити, що правильна відповідь на запитання є А) пивом і м'ясом. Проте, варто зрозуміти, що в конкретному тексті ця інформація може бути деталізована або уточнена.
4,7(22 оценок)
Ответ:
Ozabo4eniy
Ozabo4eniy
30.07.2022

Експресіоністська образність в українській літературі. (Сучасні літературо­знавці зазначають, що уперше термін вжито у 1911 році німецьким поетом Г. Вальденом, але в українській літературі риси експресіонізму з’явилися у 20-ті роки XX ст. у творчості А. Головка, Миколи Хвильового, М. Куліша, а далі Д. Павличка, Л. Костенко, І. Драча. Але одним із перших засоби екс­пресіонізму використовує В. Стефаник.)

Використання засобів експресіонізму у творчості В. Стефаника. (Експресіо­нізм — це така течія у модернізмі, яка базується на емоційній виразності, осо­бливій загостреності зображувальних засобів з метою впливу на читача. Цій течії притаманний соціально-критичний пафос.)

Протест проти соціальної несправедливості і засоби імпресіонізму. (Горе селянина, його соціальну незахищеність зображено «коротко, сильно і страшно» і в новелі «Камінний хрест», і в новелі «Новина». Засобом ім­пресіонізму у творчості Стефаника є перш за все б побудови сюжету, у центрі якого виразна гротескна деталь. У новелі «Камінний хрест» — це гой самий хрест, який воздвиг Іван Дідух собі й дружині ще за життя. 1 цей хрест набуває значення символу, який виражає головну думку сильно й експресивно: жити у такому суспільстві неможливо, але й без Батьківщи­ни — не життя. Вчинок Гриця Летючого з новели «Новина» приголомшує одразу: вбив власне дитя з любові й жалості, бо не міг бачити, як умирає дитина з голоду. Гротескність події покликана вплинути на почуття читача, змушує замислитися над соціальною несправедливістю.)

Експресіонізм у антивоєнних новелах. (Одним із прийомів експресіонізму є емоційна організація монологічного мовлення. Саме цей прийом бачимо у новелі «Сини», де сюжет, на перший погляд, абсолютно реалістичний, але постає він не у хронологічній послідовності і має на меті не зображен­ня типового характеру в типових обставинах, а дорівнює події внутрішньо­го бутл’я подіям зовнішнім. Відтак єдиною реальністю залишаються емоції та переживання головного героя, майстерно передані через градацію по­чуттів, висловлених героєм у різкій емоційній формі. Емоційно несподіва­не сприйняття світу, де точаться війни, зображене через дітей, як у новелах «Діточа пригода» або «Піступка». Експресивна виразність авторської думки досягається саме таким чином.)

Новела — особливий жанр. (В. Стефаник використовує найчастіше саме новелу, бо цей жанр у короткій формі може передати дуже виразно автор­ську думку, адже для цього жанру не існує диктату сюжету. А для експресі­онізму сюжет, його форма має підпорядковане значення. Головне — форма впливу, форма подачі думки.)

Вражати — значить спонукати до думки та дії. (Усі новели В. Стефаника у центрі уваги тримають особливу подію або вчинок, які вражають, навіть при­голомшують своєю трагічністю. Мета автора — вразити, змусити до дії. Робить він це часто саме засобами експресіонізму — особливою емоційно виразною манерою зображення подій, які мають важливе значення не лише для голов­них героїв.)

4,7(23 оценок)
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ