М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Чи погоджуєтесь ви з думкою що для сьогодення історичний роман чорна рада є гостро актуальним? ° яким чином настрої, ідеї, образи роману перегукуються з нашою сучасністю?

👇
Открыть все ответы
Ответ:
OtlicnikKZ1337
OtlicnikKZ1337
10.11.2021
Повість починається з епізоду, який спонукає до роздумів, непевності протягом усього читання. потім дія повертає у часі назад, описується кожний з чотирьох героїв повісті окремо від інших – і у взаємодії. сюжетні лінії “шпага славка беркути”: життя кожного з чотирьох підлітків. дружба-протистояння славка і юлька. любовний трикутник юлько – лілі – славко часопростір: львів; зима проблематика “шпага славка беркути” формування характеру підлітка; вплив на його поведінку та світоглядні позиції сім’ї, школи, середовища тощо. змужніння й дорослішання дитини як розширення її життєвого досвіду: поступової «належності до світу», де більша відповідальність, «де ніхто не має права легковажно, безвідповідально й нерозсудливо ставитися до життя», де суворіші закони та випробування. самореалізація дитини. стосунки ровесників (перше кохання й протистояння, суперництво друзів і самоствердження). діалог поколінь, батьків і дітей, їх стосунків. морально-етичні проблеми (чесність, підлість, байдужість, безвідповідальність та і як бачимо, це проблеми вічні, хоч вони і на реалії тієї чи іншої епохи. ніна бічуя в цьому тексті звела ці реалії до мінімуму. тільки окремі деталі свідчать про те, що зображувані події розгортаються на тлі повоєнного життя радянської країни. поза текстом залишаються диктовані режимом правління злободенні проблеми того часу, ідеологічна заангажованість. винятком є хіба що сцена суду над дитиною, яка відбувається в умовах радянської школи. авторка займає однозначну позицію в зображенні цього явища. але хіба в наш час діти не стають свідками, а то й жертвами загального осуду, підступності ровесників, протистояння в шкільному колективі? на жаль, подібні явища мають місце в сучасному суспільному житті. автор: j. g. (джей джи) у рубриці: укр. літ. схожі статті “ритуал” дяченко характеристика героїв “хазяїн” аналіз твору «як я люблю оці години праці» аналіз образ ольшанського свіччине весілля коментарі: 2 роки ago starfire знайомство з головними героями – це не зав’язка, а експозиція. зав’язка – це вступ героя у конфлікт. а конфлікт – протистояння юлька і славка. це – сюжетна лінія. відносно цього конфлікту життя і навчання підлітків є розширеною експозицією. не слід забувати, що маємо справу з психологічною повістю, де передумови, причини і внутрішнє обґрунтування вчинків герїв мають куди більше значення ніж сам опис конфлікту. любовний трикутник – це зав’язка (герої вступають у приховане протистояння), двобій – це розвиток дії (протистояння посилюється, напруга росте), помста юлька – розвиток дії (напруга зростає), підготовка до суду – розвиток дії (напруга ще більше зростає), суд – кульмінація (момент найвищої напруги, невідомість), виправдання славка і байдужість юлька – розв’язка (напруга падає, конфлікт частково вирішується), з’ясування вини юлька і ставлення до цього лілі – розв’язка (основний конфлікт вирішено)джерело:   довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
4,4(66 оценок)
Ответ:
Katuhaazaza
Katuhaazaza
10.11.2021
   Хто з нас не любить книжок? Дійсно, важко уявити таку людину. У народі кажуть: "Хто багато читає, той багато й знає". Кожен — інтелігент, бізнесмен, робітник — має хоча б невеличку особисту бібліотеку. 

Я досить часто відвідую районну юнацьку бібліотеку. Там завжди стоїть тиша й можна самому ходити між стелажами. Та коли уважно прислухаєшся, то можна почути, як книги пошепки розмовляють із тобою. Вони розкажуть чарівну казку, цікаву повість, з їх сторінок забринять невідомі вірші, які ми пам'ятаємо довго, а можливо, й ціле життя. Саме з книжок ми дізнаємося про те, як живуть народи різних країн, як виборюють вони свободу, а ще дізнаємося про відкриття науки й техніки, про рослини й тварин, про планети, зірки й туманності. З давніх-давен письменники, учені відображали в книжках знання та досвід поколінь, зберігаючи це все для нащадків. 

А колись у прадавні часи на світі не було книжок, бо люди ще не вміли їх робити. Замість сторінок пращури використовували каміння, дерево, стіни печер. Пізніше почали писати на глині, але це було також не дуже зручно. Справжній папір, схожий на той, що на ньому ми пишемо сьогодні, з'явився кілька століть тому. Відтоді й почали в усьому світі писати на папері. А тепер вони є, але майже ніхто не хоче їх читати. 
Я щиро вважаю, що телебачення та електронні машини ніколи не зможуть повноцінно замінити щасливих годин спілкування з книгою.
4,6(83 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ