М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Хто такий Тишкевич? Чим небезпечний він був для козаків? Зякою метою Тишкевич прибув на Кам’яний острів? ( за романом «Джури козака Швайки»)

👇
Ответ:
Кличяня
Кличяня
11.11.2021

Володимир Рутківський. «Джури козака Швайки» («На козацьких островах»)

Объяснение:

XV ст. українські землі – Волинь, Чернігово – Сіверщина , Поділля, Київщина, Переяславщина – входять до Великого князівства Литовського. Основна маса населення в цей час зосереджувалася на обжитих землях Галичини, Поділля , Волині, Полісся. Решта території України була майже не заселена. Не меншою для українців була загроза і з півдня, від кримських татар, які безперервно спустошували «уходи» та захоплювали в полон козаків. У XV – XVII ст. південь України був охоплений полум’ям безперервної боротьби з турецько – татарськими загарбниками. Не маючи надії на захист степових кордонів державою, український народ організував його самотужки.

Тишкевич - бере обманом, облудою, а не вмінням чи хоробрістю; хитрий, підступний, скупий, брехливий, думаючи лише про власні інтереси, не помічає потреб інших людей, не розуміє мотивів їхніх учинків, Вибудовує навколо себе недобрий, небезпечний і підступний світ, у якому вимушений жити самотою. · Повсякчас сам супроти всіх, бо, не потребуючи нікого, нікому й не потрібен, служить тільки власним інтересам

4,4(44 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
HAHHSSAGSGAGS
HAHHSSAGSGAGS
11.11.2021
Сaнько стояв посеред двору і обурено сопів носом. Знову мaти зaгaдaлa йому стерегти курчaт! Всі воронівські хлопці, мaбуть, уже подaлися до річки. Хто просто купaється, хто ловить рaків під берегом, a хто взяв кaмінь і з очеретиною в роті сидить під водою - вдaє, ніби ховaється від тaтaрського нaбігу. А Грицик, нaйліпший Сaньків товaриш, пaсе зa селом пaнські телиці. Себто лежить горілиць нa трaві і свистить до небa. Чи розшукує нa узліссі грушки гнилички. А він, Сaнько, мов мaлa дитинa, мусить пaсти курчaт. - Щоб вaм добрa не було, - стихa, aби не почулa мaти, буркотів Сaнько. - Шулікa б вaс схопив! Хочa йому й зaгaдaно оберігaти курчaт сaме від шулік. Щопрaвдa, Сaнько здогaдується, що спрaвa тут не в курчaтaх. З того чaсу, як у березні пішлa чуткa про новий тaтaрський нaпaд, мaмa геть втрaтилa спокій. Хочa не зa себе вонa боїться. Минулого року билaся поруч з воронівськими чоловікaми. Кaжуть, що порішилa тоді aж трьох тaтaр-нaпaдників.
4,5(81 оценок)
Ответ:
doagetonya
doagetonya
11.11.2021
Розберешся тм все поступово просто таблицю не можу відправити

Іван Котляревський хронологічна таблиця Життя і творчості розповість про важливі події в житті великого українського письменника. Також можете ознайомитися з Цікавими фактами про Котляревського.

Котляревський хронологічна таблицяДата Подія9 вересня 1769Іван Петрович Котляревський народився в родині дрібного дворянина в Полтаві1780-1789Навчання в духовній семінарії.1789-1793Працює канцеляристом.1793-1796Працює домашнім учителем у сільських поміщицьких родинах.1798Пише поему ” Енеїда “1796-1808Перебуває на військовій службі в Сіверському карабінерському полку.1804Написав “Пісню на Новий 1805 год пану нашому і батьку князю Олексію Борисовичу Куракіну”.1806-1807Котляревський в ранзі штабс-капітана бере участь у російсько-турецькій війні.1808Вийшов у відставку з орденом святої Анни.1810Працював наглядачем “Дому для виховання дітей бідних дворян”.1812Під час походу Наполеона I Бонапарта на Росію Котляревський, за дозволом генерал-губернатора Я. Лобанова-Ростовського, сформував у містечку Горошині Хорольського повіту на Полтавщині 5-ий український козачий полк, за що отримав чин майора.1817-1821Директор Полтавського вільного театру.1818Разом з В. Лукашевичем, В. Тарновським та ін. входив до складу полтавської масонської ложі “Любов до істини”.1819Написав для Полтавського театру п’єсу ” Наталка Полтавка “, водевіль “Москаль-чарівник”З 1821
Член Вільного товариства любителів російської словесності.1827-1835Попечитель “богоугодних” закладів.1835Через хворобу Котляревський залишає службу і йде у відставку.
29 жовтня 1838Помер. Незадовго перед смертю він відпустив на волю дві сім’ї своїх кріпаків і роздав родичам та знайомим усе своє майно.
4,7(43 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ