М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Чи є Герасим Калитка бездуховною людиною? Так ні
в кожен стопчик привести аргументи

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Nikita20000005
Nikita20000005
18.10.2022

Двадцять пять років незалежності України, безумовно, вже мають позитивні наслідки у різних сферах нашого життя. Змінюється наша свідомість, набираючи рис високої духовності. Ми все частіше і сильніше відчуваємо себе українцями, з інтересом вивчаємо справжню історію, що тривалий час була закрита для народу, знайомимося зі своїми героями. Велику до у цьому нам надають героїчні думи та історичні пісні — живі свідки подій минулого. Саме з цих творів і постає історія України, історія безперервної боротьби за волю. Татарські ординці, турецькі яничари, литовські феодали, польські пани — всі вони зазіхали на українські землі, намагалися підкорити наш народ.

 


Одним із найулюбленіших народних героїв був і є Богдан Хмельницький, який прославився і в боях з турками, і в битвах з польською шляхтою. Його образ постає з найбільшої, мабуть, кількості пісень і дум. Що найбільше приваблювало в ньому? Безумовно, його військовий талант, рішучість і мужність, з якими він вів козаків на ворога. У пісні «Чи не той то хміль» Богдан нагадує казкового велетня, від одного помаху шаблі якого гине ціле військо.

 

Гей, поїхав Хмельницький і к Жовтому Броду,
Гей, не один лях лежить головою в воду.

 

Перемога козаків під Жовтими Водами подається за до паралелізмів:

 

Гей, там поле, а на полі цвіти, —
Не по однім ляху заплакали діти.
Гей, там річка, через річку глиця, —
Не по однім ляху зосталась вдовиця!

 

Хмельницький, безумовно, був головним організатором тієї перемоги. Це засвідчила й пісня «Не дивуйтеся, добрії люди». Приклад гетьмана надихає на подвиги й воїнів.

 

Од нас, козаків, од нас, юнаків,
Ні один панок не вкрився.

 

У цій пісні згадується ще один герой — Максим Кривоніс, соратник Богдана, який не поступається йому в силі й спритності. Він рубає мечем голову з плечей, «решту топить водою». Під керівництвом умілих ватажків козаки «загнали панів аж за Віслу».

 

Богдан Хмельницький залишився у пам’яті народу ще й як мудрий діяч. У думі «Хмельницький і Барабаш» подається епізод, коли Хмельницькому довелося навіть піти на хитрощі, аби забрати у зрадника Барабаша королівські листи про пільги українським козакам, сам вчинок Богдана важко назвати чесним і благородним, але для народу головне те, що Хмельницький діє в його інтересах, до кінця відданий йому.

 





4,8(18 оценок)
Ответ:
pikulev
pikulev
18.10.2022
Історичні пісні -  це живе минуле українського народу, коштовні перлини народної поезії. По цих народних піснях можна вивчати нашу історію. Багато століть народ вів сувору боротьбу з численними ворогами за свою свободу - тоді було створено багато пісень про подіі тих років, які ставали відомі всьому народові завдяки кобзарям та лірникам.  

У історичних піснях розкриваються найкращі риси українського національного характеру: палка любов до рідної землі, волелюбність та гідність, відданість батьківщині, мужність, сміливість, стійкість. Героями історичних пісень ставали як пересічні козаки, які боронили рідну землю, так і відомі історичні особистості, наприклад, Богдан Хмельницький. 

Сюжет історичних пісень нерідко обертається навколо реальних та подій. Одна із найулюбленіших пісень українського  народу - "Пісня про Байду". Існує близько двадцяти записаних варіантів цієї пісні. У ній прославляється князь Дмитро Вишневецький, якого на Січі звали Байдою. З власним загоном козаків він хоробро боровся з турецько-татарськими нападниками. Коли його підступнозахопили у полон до турків, він не зрадив Батьківщині і був жорстоко закатований. 

Молодий козак зі славного козацького роду Морозів - герой пісні "Ой Морозе Морозенку" - теж героїчно гине від рук турків. У пісні оспівується його мужність, хоробрість та готовність до самопожертви.

Цілий пласт історичних пісень складають твори, присвячені визвольній війні українського народу, на чолі якої стояв  Богдан Хмельницький. Серед найвідоміших з цих пісень: "Чи не той то Хміль", "Іван Богун", "Ой Морозе, Морозенку",  "Не дивуйтеся, добрії люди". У цих піснях йдеться про славних синів України - Богдана Хмельницького, Івана Богуна, Дорошенка, Кривоноса, Морозенка - тих, хто назавжди залишилися у народній пам'яті. Коли слухаєш історичну пісню, ці славні герої мов знов оживають. Саме тому вони безсмертні, як безсмертні такі риси нашого народу як волелюбність, гордість, сміливість.  
4,5(76 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ