М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

1 Поезія В. Симоненка «Ти знаєш, що ти — люди- на...» утверджує думку про те, що
А)природа дає людині все необхідне, треба її
берегти
Б)людина неповторна, життя треба прожити гідно
В)люди мають жити мирно, у злагоді
Г)родинні цінності найважливіші.
2. Романтичним пафосом, жагою до пізнання спов-
нений твір В. Симоненка
А)«Цар Плаксій та Лоскотон»
Б)«Ти знаєш, що ти — людина... »
В)«Гей, нові Колумби й Магеллани... »
Г)«Лебеді материнства»
3.Сашко, друг Софійки з дитинства, у майбутньо-
му став
А)власником ресторану
Б)мером міста
В) власником студії звукозапису
Г)ученим
4.На думку Вадима Кулаківського, йому скрізь не
таланило, тому що.
A)його батьки не живуть із ним - поїхали
на заробітки
Б)його рід прокляли
В) їхньому будинку живе чорний кіт, що весь
час переходить дорогу
Г)вони живуть поруч із поганими сусідами
5.Софійка, героїня повісті-казки М. Павленко «Ру-
салонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаків-
ських», до своїй тітці Сніжані
А)помиритися зі своєю родиною й знайти щастя
Б)розгледіти справжній характер і суть тітчиного
нареченого
В)
розгадати таємницю роду Кулаківських
Г)знайти гарну роботу до душі, своє покликання
Будьласка До іть!

👇
Ответ:
20AKE04
20AKE04
02.11.2022
1.Б
2.В)
3.А
4.Б
5.Б
Ніби так
4,5(67 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ино7
ино7
02.11.2022

Відповідь:

Головні герої:  

Захар Беркут - тухольський старійшина, знахар, який вважає,що головне прожити життя чесно і віддано служити громаді

Син Захара - Максим Беркут. Це наймлолодший з восьми синів Захара. Він чесний, хоробрий, сміливий, наслідує ідеали свого батька.

Тугар Вовк - боярин, якому князь Данило Галицький подарував землі Тухольщини (хоча, по правді, він їх собі випросив у князя, а той і радий був спровадити  не зовсім надійного і вірного боярина подалі). Тугар сам виховує доньку Мирославу. Здається, це єдина людина у світі, яку він дійно любить. Він зверхній, гордий, пихатий, жадібний, підлий.

Мирослава - дочка Тугара Вовка. Дівчина, яку виховав лише батько, тому вона як справжній хлопчисько: смілива, рішуча, завзята, вперта. Але при цьому вона досить ніжна і жіночна,  і на відміну від батька чесна, віддана.

Бурунда - монгольський командир. Жадібний, жорстокий.

Коротко про що повість:  Події відбуваються весною 1241 р. у досить великому, свободолюбивому селі Тухля в Карпатах. Боярин Тугар Вовк ви є собі землі Тухольщини у Данила Галицького і намагається встановити тут свої порядки. Село, яке жило до цього дружно, вирішує вигнати боярина зі своїх земель. Розлючений Тугар, щоб помститися і приборкати непокірних,  приводить в село монгольський загін, пообіцявши ворогу швидкий і безпечений перехід через тухольський перевал. Захар Беркут розуміє, що якщо не дати бій, то монголи знищать на своєму шляху не лише Тухлю, але й усі сусідні села. Звичайні люди змушені пуститися на хитрість: віддати рідне село на поталу ворогу, але замкнути їх при цьому в гірській долині як у пастці і знищити. Навіть сили природи стають на сторону звичайних селян - високо у горах починається дощ і досить швидко невеличка річка, яка текла через долину, перегороджена тухольцями, перетворюється у ненажерливу і безжалісну, глибоку і стрімку ріку, в якій безславно потонув весь монгольський загін. Окремою лінією в повісті йде опис кохання Максима і Мирослави. Закінчується повість тим, що Тугар Вовк, рятуючи Максима від меча Бурунди, сам гине. Захар Беркут, якому прийшлося зробити нелегкий вибір : життя сина взамін життя громади, помирає. Але Захар ще встигає побачити і те, як громаді вдалося побороти ворога, і те, як пощастило вижити його синові Максимові, і те, що Максим і Мирослава, подолавши всі перепони, вирішують поєднати свої долі.

Пояснення:

4,5(24 оценок)
Ответ:
алина3687
алина3687
02.11.2022

ворчість Т.Г. Шевченка відкрила новий, вищий етап у розвитку української культури. Нею був стверджений критичний реалізм в українській літературі, започаткований її революційно-демократичний напрям.Ім'я Шевченка вперше стало відомим па просторах Російської імперії, коли півтора століття тому в Петербурзі вийшла невелика книжечка "Кобзар". В історії України автор цього видання був винятковим явищем — він вийшов з найглибших надр трудового народу і здобув всесвітню славу.Але саме походження ще не гарантує відданості людини своїй соціальній природі до кінця життя (відомий дворянський історик М.Погодіп, наприклад, за походженням був кріпаком). Тарас Шевченко був і залишався вірним народові, ніколи не розривав з ним зв'язку і в кінці життя з гордістю писав: "...Я по плоті і духу син і рідний брат нашого безталанного народу".Природа дуже щедро обдарувала юнака — в нього було два покликання: художника і поета. Почав він творчий шлях як художник, здобув визнання вже в молоді роки, а в кінці життя йому було надано звання академіка. Проте переважало в ньому друге, основне й головне покликання — поста, мало сказати — новатора, а поста особливої, незвичайної сили думки, глибини почуття, могутньої революційної пристрасті.

4,7(22 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ