М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

ответить на вопросы правильно


ответить на вопросы правильно

👇
Открыть все ответы
Ответ:
хюрем3
хюрем3
13.10.2021

У новелі "Intermezzo" автор гостро ставить проблему взаємовідносин людини і суспільства, людини і природи. Здобута гармонія з природою, бажання позбутися від усіх проблем життя все одно не може захистити людину від інших людей, зробити байдужого всіх людських турбот. Вони все одно знаходять героя і серед прекрасних луків,

стукають до його серця і знаходять відгук.

Письменник умілими їм прессіоністіческімі мазками малює враження героя від природи, його внутрішній стан, що переходить від стурбованості до спокою, і знову втрачає рівновагу.

Объяснение:

4,4(71 оценок)
Ответ:
anyalogunova1
anyalogunova1
13.10.2021

2.Історична тематика у творчості Т. Шевченка

Тараса Григоровича Шевченка завжди цікавила історія. Поет пишався славним минулим свого народу, вірив, що його волелюбний і незалежний характер не зломлений кріпосницькою системою. Важлива частина спадщини Кобзаря — це твори на історичну тематику: "Іван Підкова", "Тарасова ніч", "Гамалія", "Гайдамаки", "Чигрине, Чигрине" та інші.

У поемі "Іван Підкова" поет відтворив боротьбу нашого народу проти султанської Туреччини, яка намагалася загарбати українські землі. Т. Шевченко славив мужність запорожців, їх сміливість, винахідливість.

У поемі "Гамалія" теж відтворено похід козаків у Царгород, бій з ними за звільнення бранців та повернення на Батьківщину. Боротьба з турками зображена як визвольна, запорожці їдуть помститися їм за кривди своїх співвітчизників. У поемі уславлюється образ ватажка Гамалії, який мужньо бореться з турками.

Підносячи тему визвольної боротьби українського народу проти зовнішніх ворогів, Т. Шевченко пише поему "Тарасова ніч", у якій відтворена боротьба проти польського панування в Україні. В основу поеми покладена історична подія — перемога козаків над військом польським 1630 року під Переяславом. Поет радіє перемозі запорожців:

Заспівали козаченьки

Пісню тії ночі, —

Тії ночі кривавої,

Що славною стата

Тарасові, козачеству...

Поет уславлює гетьмана Тараса Трясила, його перемогу над ляхами.

Проти польської шляхти, її знущання над народом України спрямована й одна з кращих поем Т. Шевченка на історичну тему "Гайдамаки", в основі якої — події 1768 року, відомі під назвою Коліївщина. Поет відтворює силу народу, його роль в історії. Гайдамаки для Т. Шевченка — це нескорені, волелюбні патріоти:

Сини мої, гайдамаки!

Світ широкий, воля —

Ідіть, сини, погуляйте,

Пошукайте долі.

Роздумує Кобзар над долею своєї Батьківщини і в поезії "Чигрине, Чигрине". Боляче поетові, що "заснула Україна", а тому потрібно підняти онуків, нащадків гайдамаків, на боротьбу проти кріпацтва.

Тему історичного минулого України порушував Кобзар і в засланні, і в останні роки свого життя. Поет прагнув розбудити пам'ять народу, нагадати про мужність і незалежність наших предків, закликаючи і своїх сучасників бути борцями за своє майбутнє.

Воскрешаючи минуле, Т. Шевченко ставить перед собою мету за до слова надихнути народ на нову боротьбу за національне визволення.

4,5(74 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ