М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Літературний диктант

1. Справжнє прізвище Панаса Мирного ….

2. З ким у співавторстві Панас Мирний написав роман «Хіба ревуть воли,

як ясла повні?»

3. Події якого нарису лягли в основу сюжету роману?

4. Як звати прототипа Чіпки?

5. До якого літературного роду належить роман «Хіба ревуть воли, як ясла

повні?»

6. Яка перша назва роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»

7. Хто керувався життєвою філософією «своя сорочка ближче до тіла»?

8. Утворіть логічну пару: Чіпка і Галя, Грицько і….

9. Мотрю догодовувати до смерті взяв до себе…

10. Про кого йдеться в реченні «І стали вони між людьми поважними

хазяїнами, добрими сусідами, навдивовижу парою»?

11.Хто, «знаючи красі своїй ціну», «торгувала нею, як жид крамом»?

12.Кого в Пісках називали Махаметом?

13.Завершіть логічний ряд: Матня, Лушня і …

14.Як звали бабусю Чіпки?

15.Друга дитинства Чіпки звати…

16. До якого літературного напряму належить роман «Хіба ревуть воли. як

ясла повні?»

17.«Польовою царівною в романі названо…

18.Яким сюжетним елементом є арешт Чіпки й заслання до Сибіру?

19.Про кого йдеться в таких рядках «Одно тільки в нього неабияке – дуже

палкий погляд, бистрий, як блискавка. Ним світилася яксь незвична

сміливість і духова міць, разом з якоюсь хижою тугою»?

20.Справжнє прізвище Івана Хруща (Хрущова, Притики) - …

21.Батька Галі звати…

22.До чи після скасування кріпосного права Чіпка служив у діда Уласа?

23.Хто розповів Чіпці про його батька?

24. «Мав добру пам’ять: з неї ніколи не виходила думка, що він «виродок»,

- так сказано про……

👇
Ответ:
bnmlkru
bnmlkru
29.04.2020

1.Рудченко

2.Іван Білик

3. Подоріжжя од Полтави до Гадяча

4.Василь Гнидка

5. Епос

6."Пропаща сила"

7.Грицько Чупруненко

8.Христя

9.Грицько

10. не знаю

11. Явдоха

12. Максима, батька Галі.

13. Пацюк

14. Оришка

15. Грицько

16. Соціально-психологічний роман.

17. Галя

18. Розв'язка

19. Чіпка

20. Вареник

21. Максим Ґудзь

22.До

23. Дід Улас

24. Чіпку

4,8(86 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
vadimgofman
vadimgofman
29.04.2020
Повість-казка Марини Павленко «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських» — це твір про дитячу фантазію й дружбу, про дорослі проблеми і віру в диво, про сучасність і далеке минуле. Дівчинку Софійку зовсім замучили нічні жахіття, що відбуваються у квартирі знизу. Хазяї цієї квартири поїхали, а за кімнатними квітами доглядає сусідка бабця Валя. Дівчинку трішки лякає і сама бабця, і її чорнющий кіт Фантик, та найбільше її бентежать крики й тупіт, що в ніч на повний місяць чи грозу чуються з пустої квартири внизу. Ще Софійка страшенно переживає через те, що однокласник Вадим Кулаківський майже не звертає на неї уваги. Дівчинку бентежить новина, що рід Кулаківських протягом багатьох поколінь переслідує якесь прокляття. Понад усе Софійці хочеться до родині, щоб Вадик жив у нормальнім сім’ї, не страждав, бо батьки далеко, а стара бабуся не може впоратися з вибриками онука-підлітка. Правда, самому Вадику його життя подобається, адже він робить усе, що заманеться: почав палити цигарки, водиться з якимись непевними людьми, краде й перепродує крадене. Щоб вирятувати однокласника з життєвих негараздів, Софійка відважилася подолати час. Дізнавшись, що стара шафа — це портал, через який можна повернутися в минуле і змінити щось на краще, дівчинка не побоялася використати таку можливість. Дивним чином Софійка завади опиняється у вирі подій. Вона загубила чудові корали, і це завадило тітоньці Оксані вийти заміж за чоловіка, який мав сім’ю і двох дітей, але приховував це. Софійка втрутилася в минуле, врятувала Катрю Кулаківську, її нареченого Семена та його батьків від страшної смерті, а себе привидів загиблих у пустій квартирі. Звичайно, твір наповнений казковими пригодами, мандрами в часі, але, як і в кожній казці, у творі Марини Павленко багато реального. Усе це робить його цікавим не тільки для дітей, а й для дорослих, які, прочитавши «Русалоньку…», зможуть згадати своє дитинство і краще зрозуміти власних дітей-підлітків.


4,5(23 оценок)
Ответ:
Dasha1648938190
Dasha1648938190
29.04.2020
У наш час багато людей навіть не замислюються  над сенсом свого життя і над тим, що вони чинять правильно, а що суперечить моралі. Ми поспішаємо жити, і тим самим марнуємо своє життя у сумнівних задоволеннях і справах, від яких жодному немає ніякої користі. Часто ми говоримо  щось не подумавши, або приймаємо необмірковані поспішні рішення, які згодом можуть принести чимало проблем. Майже щодня ми потрапляємо у ситуації, де наші вчинки приносять комусь неприємності, чи просто ображають гідність якоїсь людини, або ж навпаки, інші люди приносять нам зайві клопоти та проблеми. За установленими у суспільстві моральними правилами, той, хто має провину перед іншим, має вибачитись. Та як доводить досвід,  просити вибачення інколи дуже не просто, а ще важче пробачати, якщо образа була сильною.

Але у таких випадках варто думати не лише про себе, а й про інших. Можливо, людина, яка вас образила, зробила це ненароком і дуже переживає через ситуацію, що склалася. Інколи трапляються такі випадки, коли людина, що вас скривдила, попросила пробачення, і ви вибачили і знову повірили їй, та не минуло багато часу, і вона знову вас розчарувала. Але  не потрібно після цього думати, що всі люди підступні та лицемірні. Так, після такої ситуації пробачати вже буде на порядок важче, але потрібно пам’ятати,  що всі люди різні, і що навіть та людина може дійсно змінитися і у результаті стати вашим найкращим другом.

На мою думку, невміння пробачати приносить багато страждань людині. Тому, щоб залишатися людиною і не втрачати дорогих і близьких нам людей, ми повинні навчитися щиро вибачати. Обережність у цій справі є невід’ємною складовою, так як деякі люди можуть скористатися вашою добротою, тому, перед тим, як когось вибачити, потрібно дізнатися, чи щирі вибачення тієї людини, чи можливо вони корисливі.

Я також вважаю, що вибачившись і вибачивши ми робимо своє життя легшим і радіснішим. І важливим моментом у цих ситуаціях є саме щирість, перед іншою людиною і перед самим собою. Життя рухається дуже швидко і ми не повинні гаяти свій час на щоденні непорозуміння та образи. Тримаючи на когось зло, ми можемо втрачати близьких людей, тому так важливо відноситись до всіх з розумінням і вміти пробачати людей.  
4,7(95 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ