1. У 1663 році.
2. Хмарище
3. Чепурний
4. У боях проти ляхів пошрамовано вздовж і впоперек
5. Троє
6. Яким Сомко, Васюта і Шрам
7. У Лесю Черевань
8.Брат його дружини
9. Колишня польська княжна
10. Бо Череваниха має іншого затя на думці, та й сказали, що спершу треба сходити на прощу і їй снився сон, що чоловік дочки має бути найгарнішим. (Сон матері та домовленість із Сомком)
11. Черевань та Шрам їхали до Гвинтовки, по дорозі зустрічають натовп, який святкує народження сина у Тараса Сурмача. Вони відмовляються з ними випивати і ті їх лякають чорною радою
12. Їхали у ридвані до Гвінтовки; пидїхав Кирило Тур з побратимом; говорить, що украде дівку
Объяснение: можно за поставить лучший ответ?
Драматургія. У 1914 р. вийшла друком збірка О. Олеся «Драматичні етюди».
В ній уже переважає символістська поетика. Митець успішно продовжив, збагатив українським колоритом традицію європейської символістської драми (Генрік Ібсен, Герхарт Гауптман, Моріс Метерлінк).
Провідні мотиви цієї течії — вічне прагнення людини до кращого, досконалішого життя, туга за сонцем, світлом, «блакитною трояндою» ідеалу й болісне зіткнення цих мрій із суворою, приземленою дійсністю.
Одна з основних тем тогочасної символістської і загальномодерністської літератури — трагічне протистояння непересічної особистості, героя-одинака й сірої, байдужої чи й озлобленої маси («Бранд», «Ворог народу» Ібсена, «Затоплений дзвін» Гауптмана, «Мойсей» І. Франка, «Fata morgana» М. Коцюбинського, «Блакитна троянда», «Лісова пісня» Лесі Українки, «Царівна» О. Кобилянської).
Объяснение:
Відповідь:
1. Як називалася річка,біля якої збиралися втікачі? - Дунай
2. Скільки приблизно було втікачів? - Цитата: "Було їх там чоловіка з тридцять, із дітьми"
3. Чому Остап і Соломія бігли на одчай,через комиші,через воду, у темряві? - втікали від кордонної сторожі
4. Що запропонував їм зробити мельник? - пліт. цитата: "Мельників план був дуже простий: зв'язати невеличкий пліт, аби міг здержати двох лю-дей,— і в темну ніч, ховаючись од козаків, пере у плавні"
5. Яке почуття замість радості охопило Остапа, коли він із Соломією перебрався на другий берег? - цитата: "Дивне почуття обхопило Остапові груди: замість радості — сильне обурення стрепенуло його істоту. В один мент відчув він усі кривди й знущання, які зазнав у покинутому краї..."
6.Чому Остап скрикнув і ухопився за груди? у нього влучив кордонний козак. Цитата: "— Хто там?..— кинув у пітьму кордонний козак і, не дочекавшись одповіді, бахнув наосліп із рушниці. — Ой! — скрикнув Остап, ухопившись за груди, і захитався",
7.Чому Соломія залишила пораненого Остапа? Куди і з якою метою вона пішла? - Вони заблукали у плавнях, а тому Соломія вирішил, що їй потрібно шукати того, хто їм до . Цитата: "Чи не краще б лишити тут Остапа — вона ж йому однаково нічим не годна за — та самій метнутись й пошукати виходу? Так було б певніше й скоріше".
8. Соломія побачила червоні,як грань ,хмари. Що то означало? - Це горіли плавні. Цитата: "Обернувшись назад і глянувши на небо, вона побачила червоні, як грань, хмари — і зразу стали зрозумілими їй і той дим, що вона чула, і тепло, і неспокій птахів, і тікання звірів. Плавні горіли, вогняні гори наступали на них, несли усьому смерть"
9. Остап марив,бо йому було погано. Хто до нього приходив у мареннях? - Дідусь. Цитата: "Йому все щось верзлося, і в маячні він кликав дідуся. Дідусь приходив. Тихо й непомітно вилазив він із комишів і ставав над Остапом, згорнувши руки"
10. Яка тварина прийшла до Остапа в плавнях? - Вовк. Цитата: "Проти нього стояв не пес, а вовк. Великий, сірий, забовтаний, з гарячими й голодними очима".
11. Остап не боявся смерті. Кого він найбільше хотів побачити? - Соломію. Цитата: "Остап теж не боявся смерті. Йому тільки хотілось перед смертю побачити Соломію"
12.Чи буде врятований Остап у плавнях? Ким? - Так. Його врятує Соломія, яка вблагає циган їй до . Цитата: "Але вона не одповідала та все бігла наперед. Врешті зупинилась, нагнулась до землі і промовила: — Остапе! Цигани теж нагнулися придивляючись. Лежав якийсь чоловік.
— Люди добрі,— благала Соломія, стоячи на колінах,— змилуйтесь, прийміть нас до хати... Ви ж бачите — пропадаємо... "
Пояснення: