1. На честь кого М. Гоголь назвав повість? 2. Чи був Тарас Бульба реальною історичною особою?
3. Під впливом яких обставин сформувався характер Тараса?
4. Як Тарас ставиться до своїх синів, дружини?
5. Яким ми бачимо Тараса вдома і на Січі? Як він виявляє себе в бою?
6. Які кіноверсії повісті «Тарас Бульба» ви бачили? Чи вдалося режисеру, акторам відтворити дух епохи, суть образу Тараса?
7. «Немає зв’язків, святіших за братерство».За яких обставин Тарас Бульба виголошує промову, що містить ці слова?
8. Чи актуальні ці слова в наші дні?
9. У чому бачить свій обов’язок Тарас? У якому випадку він готовий оголити шаблю?
кожна коломийка складається з 2 рядків по 14 складів та може бути як приспівкою до танцю, так й існувати незалежно від нього. коломийки лаконічно, але дуже виразно змальовують буденний та святковий побут. поряд з цим у них закладено глибокий зміст, широку гаму народно-філософських поглядів та психології.
коломийки не існують відокремлено як маленькі дворядкові пісеньки. вони об’єднуються у «віночки» («в’язанки»), які не мають сталого поєднання, а спонтанно добираються до конкретної ситуації. адже коломийка - дуже імпровізаційний жанр: вправні народні виконавці люблять експромтом складати коломийки до різних життєвих оказій. коломийкова мелодія, не змінюючи свого основного строю, може приймати то сумний, то веселий характер, тому вона надається однаково добре до передачі трагічних і веселих моментів народного життя.
завдяки незвичайному багатству і різнобарвності мови коломийок вважається, що той, хто хоче навчитися гарно висловлюватись, мусить учитися коломийок напам'ять. а через їхній жартівливий, життєствердний пафос коломийки не забуваються, а із покоління в покоління.