Шептало – кінь, головний герой оповідання «Білий кінь Шептало». Він - інший, він відрізняється від тих коней, що стоять поруч із ним у стійлі. Але до чого призводить життя у стаді?
На мою думку, Шептало – це образ, через який автор показує незвича - йних, не таких, як інші, людей. Білому коню не подобається стояти поруч із іншими, він хоче до лісу, де живуть його родичи. Це правильно, бо люди, якімають інакше мислення, або зовнішність, повинні находити тих, хто приймеїх, зрозуміє та відчує їхню натуру, буде поважати такими, якими вони є. Шеп - тало також цього прагнув. Нарешті, коли він звільнився від злих погонщиків стада і втік до лісу, кінь мав би відчути себе счастливим. Цього, на жаль, не сталося. Шептало звик, що його покриває слой сірого бруду, що всі відносятсядо нього, як до звичайного раба. Він втратив свою особистість. Ліс не манив його, а лякав. Річка – його давня мрія, повернула його шкірі білий колір та срібний блиск. А кінь знову викачався в багнюці. Замість того, щоб відправитися шукати своїх родисів та однодумців, вийти зі своєї зони комфорту, Шептало повернувся до стада. Воно його змінило, і він вже не був білим чарівним створінням, наділенним розумом. Він був просто конем, який злякався і забув справжнього себе…
Головне у цьому житті – зберігати себе, свою натуру, бути справж-нім та не піддаватися натовпу, не піддаватися критиці і образам. Кожен колись був «білим конем», але не кожному вдалося це зберегти.
1. "Дубочком на човні сидить Чуб, молоденький, кругленький".
У цьому реченні інверсія використовується для створення ефекту акценту на образі Чуба, який сидить на човні.
2. "Добра, щедра, велична, пані земля".
Це речення починається з описових прикметників (добра, щедра, велична), що змінює типовий порядок слів у реченні і створює більш художній ефект.
3. "Запорожці з великим козаком-гетьманом на чолі тих попереду шліпають по снігу".
Це речення починається з описуємого об'єкта (запорожці), після чого йде описовий прикметник (з великим козаком-гетьманом), що є прикладом інверсії.
4. "Ні, грошей, друже, в мене нема".
В цьому реченні інверсія використовується для наголошення на тому, що головний герой не має грошей.
Ці приклади інверсії допомагають автору створити ритмічність, художній ефект та підкреслюють особливість образів та ситуацій у творі "Запорожці у короля".