М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Доведіть, що "мина мазайло" трагікомедія

👇
Ответ:
ОвССянка
ОвССянка
30.06.2021

Трагікомедія – драматичний твір, у якому поєднані риси трагедії і комедії, де засобами гумору й сатири викриваються суспільні вади й негативні людські риси.

n  Трагікомедія «Мина Мазайло» має ряд особливостей

1.     Драму неможливо перекласти іншою мовою, оскільки втрачається обґрунтування українських і російських слів, зіставлення спільного і відмінного в мовах.

2.     У творі немає позитивних персонажів.

3.     Прізвище Мазайло не є ганебним.

4.     У творі містяться досить прозорі натяки як на облудність радянської українізації, так і на те, що невдовзі велетенська країна перетвориться на суцільну тюрму або концтабір.

5.     Фіаско для Мини Мазайло було можливе лише у творі, бо в реальному житті всіляко підтримувалися перевертні і яничари, уміло використовувалися для боротьби зі справжніми патріотами. Мина затіяв зміну прізвища з метою виявити свою лояльність до існуючої влади, не стати другосортним після можливого провалу українізації.

4,4(41 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
resetmac
resetmac
30.06.2021

Відповідь:

Кріпацькі пісні. Кріпацькі пісні співали переважно кріпаки — люди, прикріплені до земельної ділянки, без права власності на неї, результати праці цих людей собі забирав поміщик. У кріпацьких піснях ідеться про тяжке підневільне життя селян, протест проти приниження людської гідності, безправ'я людини.

У таких піснях можна простежити наростання бунтівних настроїв: від скарг і прокльонів до прямих закликів до боротьби. «Бодай пану в дворі страшно», «На панщину ходжу, ходжу», «В недільку рано» — яскраві зразки кріпацьких пісень. Протест проти кріпосництва виявлявся у різних формах, зокрема у втечі на Запоріжжя, на вільні південні степи, в Бессарабію. Оспівав народ і збройні виступи проти поневолювачів

Пояснення:

4,7(65 оценок)
Ответ:
Sashaklapp
Sashaklapp
30.06.2021
Т. Шевченка — твір, що єднає минуле, теперішнє і майбутнє. Свій знаменитий «Заповіт» Тарас Шевченко написав 25 грудня 1845 року в місті Переяславі під час важкої хвороби.

Сили залишали поета, запалення легенів — хвороба на той час невиліковна. Але так багато ще хотілося сказати своєму народові. Прийшла невесела думка, що треба бути готовим до всього, треба сказати людям останнє слово. Нелюдськими зусиллями, перемагаючи хворобу, якось підвівся й ослаблими руками запалив свічку. На папір лягли слова:

Як умру, то поховайте

Мене на могилі,

Серед степу широкого,

На Вкраїні милій...

Відвідавши знедолену свою Вітчизну, проїхавши сотні сіл Полтавщини і Київщини, поет відчув відгомін спалахів селянських повстань по Україні... Він побачив, як пани влаштували собі рай, а селянам — пекло. Він побачив усе, вислухав усіх і зробив висновок:

...вставайте, кайдани порвіте.

Це був заклик до українського народу звільнитися від кайданів самодержавства, боротися за вільне життя, відстоювати інтереси простого люду.

Поет вірив у світле майбутнє України, вірив, що змінити соціальний устрій гноблених можна. «Заповіт» — це програма його життя, за виконання якої він мужньо боровся. Він хоче, щоб хоч після смерті здійснилась його мрія.
4,5(82 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ