Відповідь:
Кріпацькі пісні. Кріпацькі пісні співали переважно кріпаки — люди, прикріплені до земельної ділянки, без права власності на неї, результати праці цих людей собі забирав поміщик. У кріпацьких піснях ідеться про тяжке підневільне життя селян, протест проти приниження людської гідності, безправ'я людини.
У таких піснях можна простежити наростання бунтівних настроїв: від скарг і прокльонів до прямих закликів до боротьби. «Бодай пану в дворі страшно», «На панщину ходжу, ходжу», «В недільку рано» — яскраві зразки кріпацьких пісень. Протест проти кріпосництва виявлявся у різних формах, зокрема у втечі на Запоріжжя, на вільні південні степи, в Бессарабію. Оспівав народ і збройні виступи проти поневолювачів
Пояснення:
Трагікомедія – драматичний твір, у якому поєднані риси трагедії і комедії, де засобами гумору й сатири викриваються суспільні вади й негативні людські риси.
n Трагікомедія «Мина Мазайло» має ряд особливостей
1. Драму неможливо перекласти іншою мовою, оскільки втрачається обґрунтування українських і російських слів, зіставлення спільного і відмінного в мовах.
2. У творі немає позитивних персонажів.
3. Прізвище Мазайло не є ганебним.
4. У творі містяться досить прозорі натяки як на облудність радянської українізації, так і на те, що невдовзі велетенська країна перетвориться на суцільну тюрму або концтабір.
5. Фіаско для Мини Мазайло було можливе лише у творі, бо в реальному житті всіляко підтримувалися перевертні і яничари, уміло використовувалися для боротьби зі справжніми патріотами. Мина затіяв зміну прізвища з метою виявити свою лояльність до існуючої влади, не стати другосортним після можливого провалу українізації.