Тема:відтворення часів боротьби українського народу з турками та тривалого полону козаків, яким прагне до Маруся Богуславка. ідея: засудження турків як ворожого народу і возвеличення віри у вільне життя худ. засоби: епітети: камінь біленький, кам"яная темниця повтори: дівка-бранка, Маруся, попівна Богуславка рит. оклики: козаки, ви, біднії невільники рит. запитання: що в нашій християнській землі за день тепера?
Степан талановитий молодий хлопець, вирішив змінити своє життя. Поїхав з свого села в велике місто - Києв. В місті йому було важко жив в майстерні разом з коровами, не міг найти сво. роботу. Степану було дуже складно, але він йшов до своєї мети. Поступив в університет став студентом, отримує стипендію. Знайомиться з новими людьми, після літературного вечеря вирішує написати оповідання. Пізніше зустрічає кохану дівчину, покинув навчання, став письмеником. В ньому постійно борються добро і зло, іноді заради власного щастя готовий здійснити моральний злочин. Гадченко підкорив місто, але і місто підкорило його. Місто його дуже змінило, він поступився своїм принципів і заради щастя готовий піти на все.
1. Найстрашніше сталося тоді, коли він, перепочивши(дієприслівник), підвівся, щоб іти, і впав: ноги не вдержали. 2. Повсідаються долі, сплівши(дієприслівник) ноги потурецьки , і гомонять - без світла, серед червоних райдуг від напаленої до вишневого кольору чавунної "буржуйки". 3. Поївши (дієприслівник) курей, італійці гуртами, найменше по двоє- троє, пхалися від двору до двору і шукали соб їжу за гроші. 4.Поліцаї пройшли повз шевця й Климка, навіть не глянувши (дієприслівник) на них. і той, що в кубанці, сказав другому. 5. Німець ждав його, стежачи(дієприслівник) за ним зосереджено, спідлоба.
ідея: засудження турків як ворожого народу і возвеличення віри у вільне життя
худ. засоби:
епітети: камінь біленький, кам"яная темниця
повтори: дівка-бранка, Маруся, попівна Богуславка
рит. оклики: козаки, ви, біднії невільники
рит. запитання: що в нашій християнській землі за день тепера?