Коли Вітько повертався на крилах кохання додому, то почув страшну новину, Галя пропала. Він з Федьком вирушили на пошуки Галі, спочатку вони завітали до неї додому, і побачили заплакану маму, яка хотіла щоб поскоріш її дочка повернулася. Хлопці все детально розпитали і дізнались що Галя пішла в ліс по квіти, щоб сплести віночки собі і Вітькові. Вони шукали її всюди, кричали, та не могли знайти. Настав вечір, Вітько тільки і переживав що станеться з його коханою чи жива вона ще? Чи мертва?. Його думки не давали йому спокою. -А може на Галю напав ведмідь? Чи вовк? Ну а якщо ж зимова людина?Або ж чорна пантера чи тигри?-думав Вітько і знову кричав- ГАЛ! Федько був дуже стомлений і заспокоював Вітю і казав -Вона напевно вдома, вертаймось а то і самі заблукаємо! Але Вітько не слухав а і далі кричав -ГАЛ! -Ей Вітю ти мене чуєш, повертаймось! І раптом вони почули крики -А, є хтось тут? До ть! З усієї сили Вітько побіг і біг на крики. І їхні пошуки були не даремні, вони знайшли Галю в глибокій ямі. Витягнувши розпитали як вона сюди попала, але вона накинулась на Федька і кричала -Ти негіднику через твої витівки я майже з життям не попрощалась. Вітько почав заспокоювати Галю і спитав в чому справа? І що зробив Федько?. Галя розповідала що йшла в ліс, щоб нарвати квітів для віночка, і побачила стрілки на деревах. Пройшовши трохи далі вона позховзнулась і впала в яму і там була дощечка на якій видерто "А ось і тигре я тебе спіймав, Федько". Вітько був розгніваний і вони чуть не побились але Галя заспокоївшись сама заспокоїла і Вітька і вони зрозуміли що це було не навмисно. Тому образи не тримали. А в селі сказали що Галя заблукала.
Біографія тараса шевченкотарас григорович шевченко (1814 – 1861) – видатний поет, художник.народився 9 березня 1814 року в київській губернії в селі моринці.спочатку в біографії шевченка була втрачена мати, потім у 1825 році помер батько. так почалася його важка, сувора життя. незабаром він навчився грамоті, став потроху малювати. 1829 року почав служити у поміщика енгельгардта. у вільні (вільнюсі) в біографії шевченка тараса проходило навчання у викладача університету рустема.у 1840 році розпочався найбільш плідний в житті поета період. вийшов збірник «кобзар» шевченка, були написані кілька найвідоміших його творів («», «катерина», «хусточка», «наймичка»). вірші шевченка були сприйняті критикою негативно, зате були близькі народу.як художник шевченко також не переставав творити. їм був створений ряд картин в дусі критичного реалізму (наприклад, «катерина»). після зближення з київським кирило-мефодіївським товариством, його заарештували. потім в біографії шевченка т. р. пішла посилання в орській фортеці оренбурзької області. йому заборонили писати, малювати, що було дуже важко для творчої людини. після експедиції на аральське море, шевченка перевели до новопетровського, де він перебував до 1857 року. там було написано кілька повістей: «художник», «книгиня» та інші.звільнившись (головним чином завдяки графу ф. п. толстому), повернувся в петербург.в останні роки в біографії шевченка було створено мало віршів, картин. 26 лютого 1861 року великий поет помер. пам'ятники шевченку встановлено не тільки на території україни, а також в росії, сша, парагваї, франції.
Народився 9 березня 1814 року у селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії в закріпаченій селянській родині. Дитячі роки проходять у селі Керелівка.
Восени 1822 року починає вчитися грамоти у місцевого дяка.
Залишившись сиротою, іде наймитувати до дяка Богорського, який прибув з Києва.
Не витерпівши знущань дяка, тікає від нього і шукає в навколишніх селах учителя-маляра.
1828 року взяли козачком (слугою) до панського двору у с. Вільшану.
Упродовж майже 2,5 років — з осені 1828 року до початку 1831 р. — Шевченко пробув зі своїм паном у Вільні.
Переїхавши 1831 року з Вільно до Петербурга, Енгельгардт взяв із собою Шевченка і віддав його в науку на 4 роки до живописця Василя Ширяєва.
Улітку 1836 р. він познайомився зі своїм земляком — художником І. Сошенком, а через нього — з Євгеном Гребінкою, В. Григоровичем і О. Венеціановим.
Навесні 1838 Карл Брюллов та Василь Жуковський викупили молодого поета з кріпацтва.
Незабаром став студентом Академії мистецтв.
Першу збірку своїх поетичних творів видав 1840 під назвою «Кобзар».
25 травня 1843 року з Петербурга виїхав в Україну.
В лютому 1844 року виїхав з України до Петербурга через Москву.
У 1844р. написав гостро політичну поему «Сон» («У всякого своя доля»), ставши на шлях безкомпромісної боротьби проти самодержавної системи тодішньої Російської Імперії.
5 квітня рада Академії мистецтв видала квиток на право проїзду на Україну. Вже в листопаді 1845 року збори Академії мистецтв у Петербурзі затвердили рішення ради про надання звання некласного художника.
31 березня (12 квітня) 1845 року виїхав із Петербурга через Москву до Києва.
Навесні 1846 року прибув до Києва, оселився в будинку.
У квітні пристав до Кирило-Мефодіївського братства.
Заарештували 5 квітня 1847, відправили до Петербурга й ув’язнили в казематі. Заслали в солдати до Оренбурга.
Деяке полегшення становища Шевченка настало навесні 1848 унаслідок включення його до складу Аральської експедиції.
У квітні 1850 Шевченка вдруге заарештовано і, після піврічного ув’язнення, запроторено в Новопетровський береговий форт.
Звільнено з заслання у 1857 р.
Навесні 1858 поет прибув до Петербурга.
Влітку 1859 року повернувся в Україну, якої вже 12 років не бачив.
До останніх днів свого життя поет перебував під таємним поліційним наглядом.
10 березня 1861 року Шевченко помер. Це дуже коротко,тому що про Шевченка є дуже багато інформації
-А може на Галю напав ведмідь? Чи вовк? Ну а якщо ж зимова людина?Або ж чорна пантера чи тигри?-думав Вітько і знову кричав- ГАЛ!
Федько був дуже стомлений і заспокоював Вітю і казав
-Вона напевно вдома, вертаймось а то і самі заблукаємо!
Але Вітько не слухав а і далі кричав
-ГАЛ!
-Ей Вітю ти мене чуєш, повертаймось!
І раптом вони почули крики
-А, є хтось тут? До ть!
З усієї сили Вітько побіг і біг на крики. І їхні пошуки були не даремні, вони знайшли Галю в глибокій ямі. Витягнувши розпитали як вона сюди попала, але вона накинулась на Федька і кричала
-Ти негіднику через твої витівки я майже з життям не попрощалась.
Вітько почав заспокоювати Галю і спитав в чому справа? І що зробив Федько?. Галя розповідала що йшла в ліс, щоб нарвати квітів для віночка, і побачила стрілки на деревах. Пройшовши трохи далі вона позховзнулась і впала в яму і там була дощечка на якій видерто "А ось і тигре я тебе спіймав, Федько". Вітько був розгніваний і вони чуть не побились але Галя заспокоївшись сама заспокоїла і Вітька і вони зрозуміли що це було не навмисно. Тому образи не тримали. А в селі сказали що Галя заблукала.