Повість "Климко" дуже еронічний твір. Його написав Григiр Тютюнник. Вона мене чимало схвилювала.
Климко - хоробрий, наполегливий, кмітливий хлопець. В нього дуже добре сердце. У воєнний час складно жити, тому він допомагав іншим. Заради вчительки з маленькою дитиною, якій він дав обіцянку босий і голодний ходив по сіль. Климко ніколи не здавався і нікому не жалівся. Цей хлопець кмітливий, ніколи не боявся складнощів, навіть іноді брехав заради того щоб врятувати людське життя. Також йому притаманна щедрість. Не зважаючи на те, що він був бідним, не в 30-ки для старої бабусі. Готовий на самопожертву заради інших людем извини єсли є ошибки
Объяснение:
Повість "Климко" дуже еронічний твір. Його написав Григiр Тютюнник. Вона мене чимало схвилювала.
Климко - хоробрий, наполегливий, кмітливий хлопець. В нього дуже добре сердце. У воєнний час складно жити, тому він допомагав іншим. Заради вчительки з маленькою дитиною, якій він дав обіцянку босий і голодний ходив по сіль. Климко ніколи не здавався і нікому не жалівся. Цей хлопець кмітливий, ніколи не боявся складнощів, навіть іноді брехав заради того щоб врятувати людське життя. Також йому притаманна щедрість. Не зважаючи на те, що він був бідним, не в 30-ки для старої бабусі. Готовий на самопожертву заради інших людей.
Климко - справжній чоловік, хоч і виглядає як маленький хлопчик.
Тема «Планетник»: розповідь бабусі агроному про цікаву історію з хлопчиком (Планетником) у часи кріпаччини, порозуміння героя з природою і зневажливе ставлення до свого народу. Ідея «Планетник»: уславлення доброти, чуйності, щирості, працьовитості, відповідальності до справи, яку доручено; засудження зла, підступності, жаги до збагачення, егоїзму. Основна думка: а)кожну хвилину свого життя людина повинна присвячувати для створення та примноження добра, краси на благо інших; б) «…жити і вдосконалюватися — піднятися до краси і сили природи, до волі і єдності». Жанр «Планетник»: повість-притча; Б. Харчук визначив свій твір як повість-легенду. Легенда (лат. legenda — те, що необхідно прочитати) — сказання чи оповідання, створені народною фантазією, де сполучається реальне (історичні особи, події) і фантастичне, казкове. Композиція «Планетник» Розповідь у творі ведеться від першої особи. «Планетник» має специфічну ознаку, оскільки побудований як твір у творі, тобто має дві сюжетні лінії, два часи (теперішній і минулий): • квартирування агронома в Олени Булиги; • життя Планетника.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/planetnik-b-harchuk-analiz/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua