М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
kkostova
kkostova
11.05.2021 07:40 •  Українська мова

украинский язык вправа 93 5класс прочитайте вірш уголос, дотримуючись відповідноі інтонаціі. спишіть, розставляючи пропущені розділові знаки при діалозі.

чистуха

мама-білочка руденька

донечку пита маленьку:

посуд ти сама помила?

ні, я песика просила

ну, а песик як зумів?

язичком його помив.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
lysiya1
lysiya1
11.05.2021

Про значення мови в житті людини, її функції в суспільстві сказанопереказано чимало. І не тільки майстрами слова, діячами культури, представниками політикуму різних країн, а й самою історією держав і народів. Тим дивнішим є той факт, що на початку XXI століття сучасній людині в Україні необхідно доводити прописну істину, блискуче висловлену російським письменником Костянтином Паустовським, — "Людина, байдужа до рідної мови, — дикун".

Спробую викласти кілька аргументів на користь такого судження. По-перше, дикуном називають людину з племені, яке перебуває на рівні первісної культури. Тож мовець, байдужий до рідного слова, добровільно відкидає себе на кілька століть назад (за культурою спілкування, світосприйманням тощо).

По-друге, дикун користується недосконалим з погляду сучасної людини знаряддям. Оскільки мова — це наше основне знаряддя спілкування, недбалий користувач мовними засобами мимоволі починає залежати від майстерних носіїв мови.

Нагадаю і переносні значення слова дикун — відлюдна людина, аморальна. Отже, мовний дикун ставить себе поза суспільством. То чи варто обирати для себе таку долю?..

Майстерно показав подібне дикунство Микола Кулішна прикладі Мини Мазайла. Автор комедії не тільки висміяв спробу змінити прізвище, а й довів безглуздість відмови від рідного. Куліш так гарно грає зі словом і так любить усіх своїх персонажів цієї п'єси, що разом із ним починаєш вірити: здоровий глузд має перемогти, а будь-яка людина може навчитися шанувати своє рідне слово, не принижуючи чужого.

І тут варто пригадати слова Ліни Костенко: Людей мільярди, і мільярди слів, А ти їх маєш вимовити вперше.

Не слід забувати, що вимовлене слово прокладає тобі дорогу в життя, показує тебе спільноті, допомагає створити відповідне оточення. А це вже вибір кожного — залишатися дикуном чи цивілізованою людиною.

4,8(57 оценок)
Ответ:
myloveislikeyou
myloveislikeyou
11.05.2021

Наша країна переповнена сміттям.Мені це дуже не подобається.Кожна людина хоче жити в чистоті і порядку.Але не кожна особа робить усе для того.Щоб наша країна було чистою, потрібно не смітити, прибирати за собою.А ще потрібно заборонити заводи, бо вони викидають відходи. Особисто я стараюсь підтримувати чистоту і порядок не лише в домі, але й на природі. Якщо кожній людині буде байдуже, то наша країна перетвориться на пекло.Я надіюся, що колись усе буде чистіше.Варто підтримувати її, бо де чистота і порядок, там і здорові люди.

4,5(26 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ