1. Записати речення, поставити розділові знаки, підкреслити уточнюючі члени речення (в залежності від того, яку синтаксичну роль вони виконують)
1. Над оболонню висять низько білі аж прозорі хмари.
2. В минуле назад повороту нема!
3. Він був родом з Черкащини давньої козацької сторони.
4. А там над озерцем небо з ситцю неговіркий спориш полин і осока.
5. Внизу за скелями глухо шуміло море.
2. Записати речення, поставити розділові знаки, підкреслити відокремлені члени речення (вказати, який це відокремлений член речення).
1. Кривою дорогою йдучи попереду мало бачиш.
2. Що сьогодні приніс ти до рідної домівки крім гамору і метушні?
3. Далеко за синім морем на чужій чужині гинули вони безталанні шукачі щастя.
4. За вікном спить ніч в темне небо загорнена зорями прихорошена.
5. Не замочивши рук обличчя не вмиєш.
Чому я пишаюся своїм товаришем
Є у мене товариш, яким я дуже пишаюся - це мій друг Андрій. Ми дружимо з дитинства, і навіть коли сім'я Андрія переїхала до сусіднього району, це не зашкодило нашій дружбі. Ми продовжували бачитися і багато спілкувалися по телефону та Скайпу. Андрій - вірний друг, і завжди готовий доказати це своїми вчинками. Наприклад, коли рік тому я попав до лікарні, він відразу прийшов до мене, як тільки довідався про це. Він навіть пропустив два дні у школі, тому що був біля мене - допомагав, підтримував та підбадьорював. Мої батьки не могли бути біля мене весь час, бо їм було потрібно було ходити на роботу. Тому Андрій дуже допоміг їм, коли сидів біля мене у той час, коли я дуже погано себе почував. Мабуть, дякуючи його підтримці мені скоро стало краще і я почав одужувати. Андрій мав певні проблеми у школі, бо пропустив уроки, але він сказав, що не жалкує і взагалі "це дрібниці". Але я знаю, що його у школі дуже сварили за прогули і навіть викликали до завуча. Тому я пишаюся Андрієм, бо він заради мене отримав проблеми, але все одно мені допоміг. Я дуже радий, що в мене є такий друг.