М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
gghvagsh167
gghvagsh167
10.04.2020 06:05 •  Українська мова

Запишіть речення, розставляючи потрібні розділові знаки. Поясніть.

Вік прожити не ниву пройти гомінливу(А. Малишко).
Гаї шумлять я слухаю (П.Тичина).
Далеко десь на сході йде війна а тут глибока світла тишина(І. Світличний).
Непорушно стоять дерева загорнені в сутінь рясно вкриті кра росою(М. Коцюбинський).
Як досвідчений мисливець Хома добре знав витівки вовка(Р. Пускач).
В кутку десь в сутіні вечірній ми сидимо удвох одні(Олександр Олесь).
Оце що від мене лишилося то власне уже не я(Л. Костенко).
Ти сивий лісе в сутіні прозорій і ви гаї в зелених льолях літ нічого так не треба як в підзор’ї мені ваш голос чуть і стежить ваш політ(М. Вінграновський).
Так смолоскипно виграйнуло сонце тривожним гроном форм і кольорів і зачаровано між травами побрів маленький сад пашіючи долоньками(І. Жиленко).
А Соловей аж горло надриває і на всі заставки співає щебече і свистить і тьохкає і торохтить(Л. Глібов).

👇
Ответ:

1) Вік прожити — не ниву пройти гомінливу. Тире ставиться між підметом і присудком.

2) Гаї шумлять — я слухаю. Тире вказує на те, що дія «слухаю» відбувається внаслідок дії «шуміти».

3) Далеко десь на сході йде війна, а тут глибока світла тишина. Перед протиставним сполучником «а» ставиться кома.

4) Непорушно стоять дерева, загорнені в сутінь, рясно вкриті кра росою. Коми відокремлюють дієприкметниковий зворот.

5) Як досвідчений мисливець, Хома добре знав витівки вовка. Кома відокремлює підрядне речення, що стоїть перед головним.

6) В кутку, десь в сутіні вечірній ми сидимо удвох одні. Кома ставиться між однорідними обставинами.

7) Оце, що від мене лишилося, то, власне, уже не я. Перші дві коми відокремлюють підрядне речення. Останні дві коми відокремлюють вставне слово.

8) Ти, сивий лісе в сутіні прозорій, і ви, гаї в зелених льолях літ, нічого так не треба, як в підзор'ї мені ваш голос чуть і стежить ваш політ. Перші чотири коми відокремлюють звертання, а остання кома — підрядне речення.

9) Так смолоскипно виграйнуло сонце тривожним гроном форм і кольорів, і зачаровано між травами побрів маленький сад, пашіючи долоньками. Перша кома ставиться, бо речення складносурядне. Друга кома відокремлює дієприслівниковий зворот.

10) А Соловей аж горло надриває і на всі заставки співає: щебече, і свистить, і тьохкає, і торохтить. Двокрапка ставиться тому, що слово «співає» узагальнює подальші однорідні члени. Три коми перед «і» ставляться за правилом повторювальних сполучників при однорідних членах.

4,7(43 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
KALINACHKA
KALINACHKA
10.04.2020
Моя мама- найкраща мама у світі. її руки випромінюють доброту та любов. колис вони гойдали коли я був(була) маленьким(-ою). а пізніше допомагали робити перші кроки. мама мене тримала за руку, коли вела у перший клас. мамині руки дуже працьовиті. вони рідко відпочивають. зранку до вечора трудяться заради нас. мама своїми добрими руками готує всій сім"ї сніданок, обід, вечерю та смачні тортики. ми не завжди цінуємо все, що робить матуся для нас. часом не слухаємо її, погано поводимось або забуваєм подякувати їй за все. мамині руки це найдорощий скарб у нашому житті.
4,8(37 оценок)
Ответ:
vikarere7
vikarere7
10.04.2020
Найчастіше калина росте у лузі, поблизу водойм. Навесні високий і округлий кущ калини зацвітає білими мережаними кетягами. Вона приваблює до себе неповторною красою і п’янким ароматом. Під калиновим кущем дуже затишно, під густою кроною з широкого і великого листя можна сховатися від дощу, або спеки. Після цвітіння з’являються ягідки мов зелене намисто, а згодом вони починають червоніти. Прекрасна калина восени. Вона стоїть у червоному вбранні неповторна і чарівна. ЇЇ ягоди горять вогнем.Навесні округлий кущ калини щільно вкривається зеленим листям. Згодом з’являється суцвіття – маленькі букетики. Розцвітають вони поступово , спочатку утворивши віночок з дрібних п’ятипелюсткових квіточок, а серединка залишається не розцвіченою. За кілька днів квіти заповнять усе коло, утворивши запашний букет. Ними і заквітчаний калиновий кущ. Під час цвітіння калинонька надзвичайно гарна, мов наречена у весільній пишній сукні.
Після цвітіння з’являються на кущі маленькі зелені ягідки, що за літо наллються соком і почервоніють.
Восени калина змінює вбрання з зеленого на зоолотаво- жовте. Її червоні ягоди горять вогнем.Калина гарна в усі пори року.Навесні на ній скрізь смарагдове листя,видніються,як біле мереживо,квіти.Коли подивитися,то вона ніби наречена.Згодом на місці квітів можна побачити важкі кетяги.А осінь прикрашає калину жовтими і червоними барвами.Яскраво-червоні кетяги ховаються в багряно-золоте листя.
4,6(64 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ