За традицією, у цей день, тобто, у Чистий четвер випікають паски. Приступаючи до цього дійства, господиня одягалася в усе чисте, молилася Богу. Зовнішній вигляд та смак паски залежать від багатьох чинників, особливо від приготування тіста. Раніше, процес випікання паски займав цілу добу. Приготувавши звечора опару, залишали її бродити на всю ніч. Вранці місили тісто, у яке окрім борошна додавали родзинки та інші інгредієнти. Залишали тісто ще на дві-три години, щоб росло. Потім виробляли пасочки і клали їх у циліндричні формочки, змащені олією. Поки тісто у формах підходило, господиня розпалювала піч. Пеклися паски 40-50 хвилин. І ось уже вони рум’янобокі, пухкенькі на столі.
Объяснение:
Ми часто говоримо: «Справжній друг! Справжній друг!» А чи замислювався ти над тим, яким він має бути, як його знайти серед багатьох знайомих, з якими ти проводиш своє дозвілля?»
Я розповідав мамі про своїх друзів, однокласників. Вона розказала мені про своїх приятелів, про свою подругу Наталку.
«Придивись до людини, — говорила вона, — і одразу все стане ясно. Перш за все, справжній друг буде сприймати тебе таким, який ти є, не дорікаючи тобі за твої звички та уподобання. Недарма ж кажуть, що друг — це той, хто знає всі твої недоліки і все-таки любить тебе.
По-друге, тобі буде дуже цікаво спілкуватися з ним. Годинами можна просиджувати, обговорюючи всі хвилюючі тебе питання. По-третє, в біді така людина тебе ніколи не кине, пройде з тобою все, віддасть останнє, відірве від себе, аби тобі було добре».