Все в цьому світі має розвиватися і не повинно стояти завжди на місці. Як відомо, самим головним у світі є розвиток, адже завдяки ньому люди починають реально набагато краще жити. Саме з цієї причини особливо цінуються ті, хто сприяє розвитку, а не стоянню на місці. Найголовніша спільнота людей – держава. У державі, як правило, живе безліч людей, різні шари і класи, які, втім, носять чисто умовний характер в більшості випадків. Однією з категорій населення є молодь. Роль молоді в державі є однією з найбільш важливих, тому що молодь здатна надавати спеціальна дія, що веде до розвитку.
Чому ж молодь настільки ефективна в справі розвитку держави? Відповідь на це питання є досить простою – молодь не обтяжена особливою відповідальністю. Якщо ми поглянемо на зрілих людей, ми зможемо побачити, що вони найчастіше несуть перед кимось велику відповідальність. Це можуть бути маленькі діти й члени сім’ї, які вимагають спеціального догляду, іноді навіть повного матеріального утримання, що виливається у великі витрати. Деколи у зрілих людей вже літні батьки, які ніяк не можуть забезпечити власне життя без до своїх зрілих дітей. Саме тому зрілі люди не хочуть приймати надмірно активну участь у суспільному житті. Вони бояться втратити роботу, вони хочуть стабільності і дуже неохоче ризикують. А ось молодь – це інша справа. Молоді люди вчаться, але це забирає менше часу, ніж важка робота. У молоді немає дітей, молоді батьки все ще можуть самі зводити кінці з кінцями. Тому молодь може зосередитися на громадських справах різного роду, надаючи своє сприяння державі у різних сферах діяльності. Ми бачимо безліч прикладів, коли студенти стають авангардом різних протестних акцій, ці люди мають час і готові до змін для зміни життя на багато краще.
Замість сніданку – стрічка новин у Facebook, замість розмов за обіднім столом – фото в Instagram. І до речі, обід туди ж. Як то кажуть: не сфоткав – не з’їв. За останні десять років наше життя круто змінилося. І сьогодні, напевно, вже у кожного є своя сторінка в соціальних мережах. І не одна: тих нині багато. Навіть жарти на кшталт «зайшов на п’ять хвилин, а вийшов о четвертій ранку» стали бородатими.
Кажуть, залежність від соціальних мереж не слабкіше, ніж у курця від сигарет. У Штатах навіть придумали спеціальний термін – Facebook addiction disorder, що перекладається приблизно так: «розлад Facebook-залежності». Втім, у кого як: замість Facebook може бути будь-яка інша соціальна мережа.
Завдяки Інтернету та соцмережам ми практично миттєво отримуємо інформацію. І її багато. Дуже багато. І здорово, що ми живемо у такий дивний час, коли можемо постійно бути на зв’язку та дізнаватися про життя друзів і близьких з їх постів у соціальних мережах. Але усе має зворотний бік. Це теж обговоримо.
Сьогодні розбираємося у тому, як ми перетворюємо своє життя на велику рекламну кампанію в соцмережах, та чому немає сенсу мріяти про бездоганне тіло (а чи дійсно воно таке?), як у, наприклад, «тієї з Беверлі-Хілз», або про машину на кшталт тачки однокласника, якою він любить похвалитися на своїй сторінці. Подивимося, як соціальні мережі впливають на суспільство й кожного з нас окремо, що вони можуть дати, а що – забрати. Ну і як ними користуватися, щоб витягти для себе максимум користі: усе ж таки без них у XXI столітті, погодьтеся, зовсім ніяк.