М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
lebrov
lebrov
31.05.2021 20:56 •  Українська мова

1. Визнач, яка група речення є текстом
А) Шумлять розлогі дуби. Зачервоніло небо над містом
Рясна роса напувала квіти своєю вологістю. Світло і тепло розбивають панцир на бруньках
Б) у густих верболозах вдень і вночі не вщухають солов'ї
В) У якому б місці на Землі ми не перебували - скрізь над нами небо
2) Визнач тему твору
А) Друзі наші менші
Б) Турбота про тварин
В) Дикі та свійські тварини
3) Визнач речення, в якому присудок виражений дієсловом минулого часу
А) Навесні вбирається калина у смарагдове листя з білим мереживом квіток
Б) Прийде осінь_ не мине й калини, прибереже для неї найчарівніші фарби
В) Широко стелився килим ясно зеленого вівса
4. Вкажи закінчення, які мають іменники жіночого і середнього роду в місцевому відмінку однини
А) - и-, -і-, -а-, -я-
Б) -і-
В) -а-, -я-, -о-, -е-
5. Визнач за до якого суфікса можна утворити прикметники від іменників Галичина, Німечинна, Туреччина
А) -ськ-
Б) -зьк-
В) -цьк-
6. Вкажи правильну відповідь
Дієслова брати, жити, нести, пекти, хотіти належить до
А) першої дієвідміни
Б) другої дієвідміни
В) неозначеної форми

👇
Открыть все ответы
Ответ:
vereshchako041
vereshchako041
31.05.2021
Мова є найбільшим, найціннішим надбанням як людського суспільства в цілому, так і кожної людини зокрема. За до мови люди спілкуються між собою, виражають свої думки, почуття, зберігають їх і передають нащадкам. Немає і не може бути мови без суспільства, а суспільства без мови. Мова є характерною ознакою сучасної нації. Коли мова перестає виконувати свою головну функцію - бути засобом спілкування і мислення, вона стає мертвою, не розвивається і не вдосконалюється. Розвиток мови тісно пов'язаний з розвитком суспільства. Як живий орга?ізм, вона часом зазнає змін, під впливом історичних, економічних та політичних умов. Відмирають одні слова, а замість них виникають нові, старіють іноді морфологічні і синтаксичні конструкції, поступаючись перед новими, що більше відповідають вимогам часу.
Понад з тисячі мов є у світі, але для кожного народу, кожної нації, найближчою і найдорожчою є його рідна мова. Рідною мовою української нації є українська мова. Поняття рідної мови - невіддільне від думки про рідний край, батьківську хату, материнське тепло. Рідна мова є одним із важливих засобів формування патріотичних почуттів, гордості за свій народ; вона є виявом його національної культури. Мова єднає між собою різні покоління людей, вона передається як заповіт, як найдорожча спадщина. Піклування про рідну мову, любов і повага до неї має бути в центрі уваги кожної нації.
Українська мова формувалась на основі середньонаддніпрянських говорів, як і раніше від інших, і ширше закріплювалися в художніх творах і науковій літературі. Українська мова, єдина для всієї української нації, є найважливішою формою національної культури. Вона й нині є важливим засобом її відродження.
Багато відомих людей відзначали велич і красу української мови. В. Сухомлинський так характеризує українську мову: "Надзвичайна мова наша є таємницею. В ній всі тони і всі переходи звуків від твердих до найніжніших... Дивуєшся дорогоцінністю мови нашої: в ній, що не звук, то подарунок, все крупно, зернисто, як самі перли".
Українська мова постійно розвивається і збагачується. Людське суспільство ніколи не буває байдужим до мови Воно виробляє мовний еталон - досконалу літературну мову. Щоб досягти цього еталону, треба дбати про високу культуру мови у повсякденній мовній практиці. Мова регулює стосунки між людьми, впливає на них. Це виявляється в мовленні, коли виникають певні обставини спілкування. Щоб мовці розуміли один одного, їхнє мовлення залежить від змісту й послідовності, точності й доречності, висловлювання, багатства словника, досконалого володіння уміннями поєднувати слова в реченні, будувати різноманітні структури, активно застосовувати норми літературної мови. Тому й найголовнішими ознаками культури мовлення є змістовність, послідовність, правильність, виразність. Отже, щоб говорити правильно, треба добре знати всі розділи української мови. Точніше називається таке мовлення, в якому повністю відповідають своїм значенням і смислу висловленої думки. Найголовнішими засобами точності нашого мовлення є лексичне багатство української мови, бо воно містить великі можливості для вибору.
Найбільше можливостей для вираження точності мовлення мають багатозначні слова, терміни, синоніми, омоніми, пароніми. Відомо, що у мові більше багатозначних слів, ніж однозначних.
Мова - це наша ознака, в мові - наша культура, ступінь нашої свідомості. Це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма національної організації. Мова - душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб... Звичайно, не сама по собі мова, а мова як певний орган культури, традиції. В мові наша стара і нова культура, ознака нашого національного визначення. Мова - це не простий символ розуміння, бо вона витворюється в певній культурі, в певній традиції. В такому разі мова - це найяскравіший вираз нашої психіки, ще найперша сторожа в нашого психічного Я... І поки живе мова, житиме народ як національність. Не стане мови - не стане й національності, вона геть розпорошиться поміж дужчим народом.
4,4(36 оценок)
Ответ:
pashahitman1900
pashahitman1900
31.05.2021

План рассказа "Тимур и его команда":

Готовность провести остаток лета на даче.Ольга ждет Женю.Девочка на пустой даче.Записка от Тимура.В старом сарае Красной Армии.Добрые дела команды.Запрет на общение ребят.Женин отец хочет повидаться с дочерьми девочке.Георгий уходит на фронт.Люди Тимуру должны отплатить добром.

План твору "Тимур і його команда":

Готовність провести залишок літа на дачі. Ольга чекає на Женю. Дівчинка на порожній дачі. Записка від Тимура. У старому сараї. Помічники Червоної Армії. Добрі справи команди. Заборона на спілкування хлопців. Женін батько хоче побачитися з доньками. До дівчинці. Георгій йде на фронт. Люди Тимуру повинні відплатити добром.
4,7(54 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ