М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ffplfref
ffplfref
13.03.2021 22:05 •  Українська мова

Завдання 1. Замініть, де це можливо, складнопідрядні речення з
підрядними означальними простими реченнями з дієприкметниковими
зворотами, а прості речення з дієприкметниковими зворотами —
складнопідрядними реченнями. Перебудовані речення запишіть, поставте
розділові знаки.
1. Я славлю сонце над землею, що сяє тисяччю огнів.
2.Мир — одвічна мрія людства, яке завжди щиро прагнуло творити .
3.На піщаній косі, що кинджалом врізалась в море, стояв маяк .
4.Вживайте якомога більше слів, які підкреслюють шанобливе ставлення
до людей.
5.Гафійка ловила хустя, що розмітав вітер на дворі
6.У вікно вільно пливуть ніжні пахощі матіоли, резеди, петуній, що їх
посадили перед хатою дівчата.
7.Вранці прилетів шпак у свою шпаківницю, яку йому юннати
змайстрували.
8.Пливу човником, прогортаючи верховіття лози, яку затопило водою.
9.Засипав сніг стежечку, що миша протоптала.
10.І знову злетіли інші пташки на обід, що їм влаштували діти.
11.Слухаючи виступи, передусім визначте теми, за якими ви будете
стежити.
12.У хвойному лісі, затіненому зеленими кронами дерев, весна
починається значно пізніше.
Завдання 2. Складнопідрядні речення замініть, де можливо, реченнями з
дієприслівниковими зворотами, а дієприслівникові
звороти—складнопідрядними реченнями.
1.І розказати літня ніч могла б, якби вона уміла говорити.
2.І втомленим не треба сну, бо струни, пристрастю налиті, дрижать у
місячній блакиті.
3.Як пахли над водою віти, коли приснилися слова — найкращі в світі!
4.Учися чистоти і простоти і, стоптуючи килим золотий, забудь про вежі
темної гордині.
5.Покинувши красу невловну і незриму, звертаю знову я на вулиці земні.6.Я пройшов по мокрому перону, дихаючи повними грудьми.
7.І коли побачили село ми, сизий став і кучерявий ліс,— сонце над
покрівлями з соломи підняло полуменистий спис.
8.Глибоким зором і пером тонким він слугував народові своєму, боліючи
душею разом з ним.
Завдання 3. Доповніть подані конструкції. Запишіть їх. Який вид
підрядних обставинних утворився? Поставте розділові знаки.
1. Щоб досягнути успіху, ….
2. …, аби відшліфувати свій характер.
3. В ім’я того щоб стати корисним своєму народові, ….
4. Треба багато часу приділяти самоосвіті для того, щоб ….
5. Щоб налагодити зв’язки між містами побратимами, …

👇
Открыть все ответы
Ответ:
серья192837465
серья192837465
13.03.2021

Тимофій — Тимофійович, Тимофіївна (Н. в.); Тимофійовича, Тимофіївни (Р. в.); Тимофійовичу, Тимофіївні (Д. в.); Тимофійовичу, Тимофіївно (Кл. в.)

Микита — Микитович, Микитівна (Н. в.); Микитовича, Микитівни (Р. в.); Микитовичу, Микитівні (Д. в.); Микитовичу, Микитівно (Кл. в.)

Марко — Маркович, Марківна (Н. в.); Марковича, Марківни (Р. в.); Марковичу, Марківні (Д. в.); Марковичу, Марківно (Кл. в.)

Федір — Федорович, Федорівна (Н. в.); Федоровича, Федорівни (Р. в.); Федоровичу, Федорівні (Д. в.); Федоровичу, Федорівно (Кл. в.)

Арсен — Арсенович, Арсенівна (Н. в.); Арсеновича, Арсенівни (Р. в.); Арсеновичу, Арсенівні (Д. в.); Арсеновичу, Арсенівно (Кл. в.)

Ілля — Ілліч, Іллівна (Н. в.); Ілліча, Іллівни (Р. в.); Іллічу, Іллівні (Д. в.); Іллічу, Іллівно (Кл. в.)

Євген — Євгенович, Євгенівна (Н. в.); Євгеновича, Євгенівни (Р. в.); Євгеновичу, Євгенівні (Д. в.); Євгеновичу, Євгенівно (Кл. в.)

Валерій — Валерійович, Валеріївна (Н. в.); Валерійовича, Валеріївни (Р. в.); Валерійовичу, Валеріївні (Д. в.); Валерійовичу, Валеріївно (Кл. в.)

4,7(50 оценок)
Ответ:
ponomariov17p01k9s
ponomariov17p01k9s
13.03.2021

iнтерв’ю у Ліни Василівни Костенко збулася у понеділок у прес-центрі штабу Віктора Ющенка на вулиці Іллінській, збулася чарівним як у ці дні на Майдані збуваються мрії багатьох людей і навіть багатьох поколінь. Ліна Василівна прийшла на прес-конференцію виконавчого директора фонду «Пальма Мерцалова» Костянтина Воробйова, який, використавши історичну ситуацію, продовжує піарити свою Пальму в актуальних революційних жанрах. Ліна Костенко допитувалась у донецького піар-менеджера, хто призначив пальму Мерцалова національним символом України, саме під таким соусом її подають на внутрішньому інтелектуальному ринку і за кордоном. Нічого конкретного пан Воробйов відповісти не зміг, а я і незнайомий колега, користуючись моментом, попросили Ліну Василівну поділитися думками про помаранчевий листопад. Я навмисне опускаю питання, оскільки вони не грають аніякісінької ролі, тому що Поет завжди відповідає насамперед собі, на свої питання.

ЧОМУ В ШАХТАРІВ ДРАМАТИЧНІ ОЧІ

     Свого часу, коли я вчилася в Літературному інституті, я подумала: щось я не знаю, що таке Донбас. Може, для вас це буде дивно, але я взяла відрядження від Літінституту, у нас були тоді творчі практики, і поїхала в Донецьк і в Макіївку. Я і в шахту спускалася — одягала каску і лазила в забій, на мене якась порода обсипалася і досі маю пошкоджений лікоть. Цього ніхто не знає, це я кажу вам уперше. Не думала, що це може бути комусь цікавим, це моя особиста справа, мої, так би мовити, письменницькі практики. Так от, я була в шахті й бачила цих людей зблизька: робота у них дуже важка,  але тоді ніхто не матюкався. І я запитала в старшого: звідки така культура? А він каже: «Так я им сказал: «Корреспондент едет, туды вашу мать, чтоб никто не матюкался». Жарти жартами, але, крім того, вони справді справили на мене дивовижне враження. Я перед ними виступала. Починаю говорити, із залу крик: «Ми по-украінскі не понімаєм». Я переходжу на російську, а вони повертаються і кажуть: та ми розуміємо. Розумієте, ніколи не треба дражнити один одного, не треба тупості, не треба впертості, треба поважати один одного. В цьому плані вплив шахтарських регіонів, робітників на нас теж повинен бути. Згадайте, які вони ходять, у них під очима такі сині лінії. Ми тут у місті можем підвести очі, у шахтарів ця руда в’їлася, тому в них такі драматичні очі. Уявіть собі, що я дуже люблю шахтарський край. Тут ідеться не про те, хто на кого має впливати, а про взаємоповагу. А те, що зараз робиться, це страшний фарс. Як може бути Президентом людина, яка, фактично програвши цю виборчу кампанію, їде в Сіверськодонецьк і вже може відколоти шматок України? Той самий Кушнарьов, який був наближений до Кучми, працював при ньому. От оці всі люди не знають, що таке Україна, вона їм чужа і вони їй чужі, і це дуже боляче.

КОЛИ Я ЩЕ РАЗ ПОЧУЮ, ЩО УКРАЇНА ВСТАЛА З КОЛІН, Я ВИПИШУСЯ З УКРАЇНЦІВ

     Отут є така мистецька акція, я завжди за справжні мистецькі акції, але коли тут сказано знову, що «у ці дні, коли відбулося осмислення української нації…» Ну, в мене не позавчора відбулося осмислення української нації, по-моєму, у самої нації воно дуже давно сталося. Бачите, може, я прискіпуюся до кожного слова, тому що моя професія — слово. І я знаю, що люди в основному не дивляться так на це, от проходять у Лаврі, дивляться картинку — стоїть пальма Мерцалова — і не читають, що там написано. А там написано, що вона національний символ України. А я читаю все. І отут: «коли Україна встала з колін». І мені робиться млосно. Коли я ще раз почую, що Україна встала з колін, я випишуся з українців. Якщо українці це не опротестують. Хто встав із колін? Як на мене, теперішнє оце обурення все-таки молодь в основному підняла. Старші дуже переживають, у старших сльози стоять на очах від того, що зараз відбувається. Але сказати, що це Україна встала з колін, не можна, бо ця молодь ніколи не стояла на колінах. Не стояли ж ви на колінах? Як вам ця ідея, що ви стояли на колінах? Навіть я у своєму віці не стояла ніколи на колінах. Мені, щоб підвестися з колін, треба на них стати, а я не хочу. Все. Значить, оце в цьому є глибокий якийсь жаль. Я казала колись, що веду такий облік, хто збирається Україну з колін піднімати. Кучма на 13-ту річницю сказав, що підніме Україну з колін. Тигіпко сказав, що треба Україну негайно підняти з колін. На тринадцятому році незалежності. І навіть люди, глибоко мені симпатичні, теж щось говорили про коліна. Ви молоді, забудьте всі кліше, вони вам не потрібні. Оце підведіть риску і все. Ви ж і повстали через те, що ви більше не можете жити по-старому, чому ви повинні тягти за собою шлейф усіх помилок, поразок і так далі?

4,7(50 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ