М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Повідомлення в науковому стилі на тему «Спільні й відмінні ознаки односкладних і неповних речень» Текст 1

Односкладними називаються речення, які мають один головний член і не потребують поповнення структури другим головним членом. Такий головний член не тільки називає якийсь предмет, дію, явище навколишньої дійсності, а й виражає відношення до дійсності, набираючи певної граматичної форми та відповідної інтонації. Другого головного члена у таких реченнях або не може бути взагалі, або формально його можна встановити, але його відсутність не створює враження неповноти речення, а є їх структурною особливістю.

Залежно від морфологічного вираження головного члена односкладні речення поділяються на дієслівні та іменні. До дієслівних односкладних належать: означено-особові, неозначено-особові, узагальнено-особові, безособові, інфінітивні; до іменних односкладних речень – називні.

Односкладні речення можуть бути поширеними й непоширеними залежно від того, пояснюється головний член другорядними членами речення чи ні (За М. Плющ).

Текст 2

Неповним називається речення, у якому пропущено один або кілька членів (головних чи другорядних), які зрозумілі з контексту або ситуації.

Неповнота граматичної структури таких речень не заважає їм бути засобом спілкування, оскільки пропуск тих чи інших членів не порушує їх смислової завершеності.

Неповні речення за своєю структурою поділяються на такі ж типи, як і повні: пропуск окремих членів речення може бути як у поширених речень, так і в непоширених, двоскладних і односкладних.

Неповні речення поділяються на контекстуальні та ситуативні. Контекстуальними називаються неповні речення з пропущеними членами, які вже згадувались у контексті: або у найближчих реченнях, або в цьому ж реченні (якщо воно складне). Ситуативними називаються неповні речення, у яких пропущені члени зрозумілі з ситуації (За М. Плющ).

👇
Открыть все ответы
Ответ:
suhrobiddin98
suhrobiddin98
03.03.2020

Батьки - це сам початок розиття дитини, вони певним чином формують сам характер та дитину. Батьки можуть повністю змінити життя дитини своїми вчинками. Якщо напрмклад матір буде вживати алкоголь при дитині, їй буде здаватися це нормою. Або-ж навпаки, кмітлива дитина в цьому випадку може зробити висновок того що це погано. Здебільш батьки люблять своїх дітей, та вчать їх хорошому, але не завжди виходить так як хотілося-б. Немає ідеальних батьків, так само як і ідеалтних дітей. Тому я вважаю що це питання є чисто субєктивним, але всеж-таки в надзвичайних, незрозумілих, тяжких ситуаціях краще прислухатись до порад батьків.

4,4(60 оценок)
Ответ:
kekkak22
kekkak22
03.03.2020

1. Екскурсія у Нагуєвичі.

2. Цікаві тварини у зоопарку.

3. Прогулянка у дендропарку.

4. Учні гарно відпочивають та успішно навчаються.

 

     Цього року учні 4-А класу цікаво провели першу половину навчального року. 

   Побували у Нагуєвичах, рідному краї Великого Каменяра. Там вони побачили картини і речі письменника. Екскурсовод розповіла цікаві історії із життя Івана Франка.

     Також відвідали зоопарк. Там побачили багатьох цікавих тварин: лева, тигра, ягура та багато інших тварин, які не живуть у нашому краю.

    Цікавою стала прогулянка у дендропарк. Там ростуть дерева, привезені відусіль. Біля кожного знаходиться табличка з описом про рослину. З них учні могли дізнатися їх назву, де їхня батьківщина.

     Учні нашого класу вміють не тільки відпочивати. Вони показують успішні результати у навчанні, приймають активну участь в олімпіадах та конкурсах.

4,4(98 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ