Повідомлення в науковому стилі на тему «Спільні й відмінні ознаки односкладних і неповних речень» Текст 1
Односкладними називаються речення, які мають один головний член і не потребують поповнення структури другим головним членом. Такий головний член не тільки називає якийсь предмет, дію, явище навколишньої дійсності, а й виражає відношення до дійсності, набираючи певної граматичної форми та відповідної інтонації. Другого головного члена у таких реченнях або не може бути взагалі, або формально його можна встановити, але його відсутність не створює враження неповноти речення, а є їх структурною особливістю.
Залежно від морфологічного вираження головного члена односкладні речення поділяються на дієслівні та іменні. До дієслівних односкладних належать: означено-особові, неозначено-особові, узагальнено-особові, безособові, інфінітивні; до іменних односкладних речень – називні.
Односкладні речення можуть бути поширеними й непоширеними залежно від того, пояснюється головний член другорядними членами речення чи ні (За М. Плющ).
Текст 2
Неповним називається речення, у якому пропущено один або кілька членів (головних чи другорядних), які зрозумілі з контексту або ситуації.
Неповнота граматичної структури таких речень не заважає їм бути засобом спілкування, оскільки пропуск тих чи інших членів не порушує їх смислової завершеності.
Неповні речення за своєю структурою поділяються на такі ж типи, як і повні: пропуск окремих членів речення може бути як у поширених речень, так і в непоширених, двоскладних і односкладних.
Неповні речення поділяються на контекстуальні та ситуативні. Контекстуальними називаються неповні речення з пропущеними членами, які вже згадувались у контексті: або у найближчих реченнях, або в цьому ж реченні (якщо воно складне). Ситуативними називаються неповні речення, у яких пропущені члени зрозумілі з ситуації (За М. Плющ).
Батьки - це сам початок розиття дитини, вони певним чином формують сам характер та дитину. Батьки можуть повністю змінити життя дитини своїми вчинками. Якщо напрмклад матір буде вживати алкоголь при дитині, їй буде здаватися це нормою. Або-ж навпаки, кмітлива дитина в цьому випадку може зробити висновок того що це погано. Здебільш батьки люблять своїх дітей, та вчать їх хорошому, але не завжди виходить так як хотілося-б. Немає ідеальних батьків, так само як і ідеалтних дітей. Тому я вважаю що це питання є чисто субєктивним, але всеж-таки в надзвичайних, незрозумілих, тяжких ситуаціях краще прислухатись до порад батьків.