друг-це справжній скарб. справжнім другом я вважаю ту людину, яка не зраждує свого друга. справжній друг завжди рад прийти тобі на . деякі люди говорять,що дружба не головне у житті,але я точно знаю,що друзі повинні бути в кожної людини.але ні одна людина не знає що означає дружба,як її розуміти,навіть найрозумніші вчені не можуть це сказати.бо дружба вона виникає сама по собі,і ми навіть нездогадуємось про це. отже ми повині любити іберегти своїх друзів!
Объяснение:
Із чого починається самопізнання? Мабуть, із ставлення до самого себе. Оцінка себе залежить від виховання та від усвідомлення себе в цьому бурхливому світі. Ми всі отримуємо різне виховання. На жаль, роблячи перші кроки самоусвідомлення, ми починаємо порівнювати себе з іншими людьми, насамперед зі своїми ровесниками. Якщо ж є мудрі наставники поруч, то слід звернутися до них, аби мати можливість поспілкуватися з ними на цю тему. Хоча очевидним є те, що самоусвідомлення включає знання свого походження, мети в житті, сприйняття найближчих людей. Самоусвідомлення передбачає відповідь на питання: "Що я хочу і що я можу в цьому житті?" Критично, ніби збоку, подивитися на себе, — це теж момент самоусвідомлення, бо питання "Який я є?" — надзвичайно важливе, так само як "Що я можу? Які в мене здібності?" Настільки це важливо, що від цього буде залежати майбутній вибір життєвого шляху.
На мою думку, головним у пізнанні себе має бути щирість і правдивість, бо можна намагатися обдурити інших щодо гарної поведінки тощо, себе ж неможливо. Тому треба бути щирими насамперед перед собою, не треба вдавати себе кращим, ніж ти є насправді. Хочеш добре знати себе — слід уже зараз пробувати свої зусилля докладати до різних видів діяльності, а в школі таких можливостей безліч. Ясна річ, що це не тільки уроки, конкурси, олімпіади, це може бути щось своє, як зараз всі говорять, — це може бути "власний проект". Чому б не спробувати? Правильно народна мудрість зауважує: "Під лежачий камінь вода не тече". Тож треба себе випробовувати, не упускати жодної нагоди такої перевірки власних здібностей.
Якщо я унікальний, неповторний, то всі інші так само унікальні й неповторні, про це слід пам'ятати повсякчас. Самопізнання особистості спрямоване насамперед на себе, а вже потім на себе особисто серед інших людей: як вони ставляться до нас, як сприймають нас тощо. Самопізнання має певну завершеність у ставленні до довкілля та до людей, які нас оточують, а також базується на повазі людської гідності кожної людини, з ким доля спіткає звести, вимогливості насамперед до себе, до ншим людям.
( в транскрипції обов’язково вкажіть наголос на другий голосний звук [а])