Відвантажили 465 мішків; закупили 3 тонни; здали 1,5 мільйон гривень; замовили 20 дверей; їхали 9,5 годин; продали 1 будинок; записалося 1000 громадян; купили 11 комп'ютерів залишилось 6 акцій; 40 орендних підприємств; 19 замовлень; виписалося 2 пацієнтів; зайшло 4 студенток; зустрічаємо 5 угорців; працюємо 1/2 годину; в аудиторії 53 студента; на фермі 122 телят і 34 лошат; лежить 3 пласкогубців і 4 ножиць; привезли 3 дверей; у кошику 3 курчат; проголосувало 152 громадянина; виготовили 3 дверей і 5 воріт; купили 8 ножиць і 7 ложек; з'явилось 52 учасників; відповіла 4 учнів; на концерті 326 слухачів; 3,5 годину; на Луці 17 гусей; проїхало 6 циганів і 7 молдованинів; 25/8 площі.
Матеріал має за мету поглибитизнанняучнів про другорядні члени речення, виділяючиїх у контексті умовнимипозначками; формувати загальнопізнавальні вміння ставити запитання до другорядних членів речення, визначати їхню синтаксичну роль б морфологічноговираження; розвивати логічне мислення, пізнавальну активністьучнів; виховувати культуру мовлення та спілкування. почуттялюбові до рідного краю.
Тихий зимовий ранок. Нечутно, в шапці – невидимці ходить дід Мороз. Ще з ночі почав він свою роботу, щоб ранком здивувати весь світ. Кожний кущик, кожне деревце дід Мороз прикрасив по – різному: на кущах глоду порозвішував тонке мереживо, на гілках черемхи — разки намиста. А дубовому листу він доточив розкішні торочки. Всіх чоловік обійшов, нікого не минув. Немало потрудився він і біля сосен. Торкнувся дідусь кожної крони І зараз усі сосни мов купаються в білому мареві.