- Привіт, Сашко! Радий тебе бачити!
- Привіт! Навзаєм! Як відпочив на канікулах?
- Дуже добре! Ми з батьками їздили на тиждень у Карпати. Там так чудово! Я навчився кататися на лижах!
- Молодець! Не страшно було?
- Спочатку страшнувато. Схил такий довгий, хоч і не дуже крутий – для новачків. Мені допомагав молодий інструктор, і дуже швидко стало виходити! Було дуже весело. Ми майже не заходили до готельного номеру. Це були найкращі канікули в моєму житті!
- Радий за тебе! Канікули взагалі не бувають поганими – можна відпочити від навчання, виспатися, зайнятися улюбленими справами. Я нарешті дочитав книгу, яку давно мріяв прочитати.
- Згоден, бо щоб вивчити уроки, треба й так багато читати, часу на читання «для себе» не вистачає. А ти провів канікули вдома?
- Так. На Різдво до нас приїздили дядько з тіткою та мій двоюрідний брат Іван, тож сумно не було. Але на наступних канікулах я б теж хотів кудись з’їздити.
- Правильно! Так цікаво бувати в нових місцях!
- Ще я помітив, що незважаючи на те, що на канікулах не треба вставати за будильником, я все одно прокидаюся рано, бо шкода часу на сон, коли можна робити те, що тобі подобається.
- Це правильний підхід! А то буває, звикнеш довго спати на канікулах, потім важко знову вставати рано кожного ранку.
- Ще мені подобається, коли на канікули не задають багато. Можна самому розпоряджатися вільним часом і підучити предмети, які знаєш не дуже добре.
- Точно! Канікули – це здорово! Тепер можна й повчитися!
Подробнее - на -
1. Качалка й рубель- пристосування для прасування білизна, застосовувалося до другої половини XX століття, до масового розповсюдження праски; скриня - короб для збереження одягу чи зерна; вагани - прямокутна оцинкована ванна для прання й купання; примус, керогаз - прилад для приготування їжі, в якому для горіння використовувався гас (керосин); мисник-дерев'яна чи глиняна миска для їжи; гасова лампа - лампа для освітлювання приміщення, в якій для горіння використовувався гас (керосин); шаплик-дерев'яна кругла невисока ємність на зразок бочки з ручками з боків; ночви - корито, видовбане з суцільного дерева, застосовувалося для прання й купання; діжка - дерев'яна бочка для засолу овочів, зберігання води; цеберко - маленьке відро; цебро - велике відро; ослів - лава для сидіння; макітра - керамічний посуд для зберігання їжі; жупан - чоловічій верхній одяг; бурнус - жіночий верхній одяг; глек - глиняний посуд для рідини; рогач - пристосування, щоб витягати горщики з печі, або ставити; діжа - ємкість для тіста.
II. Слова Інтернет, комп'ютер, банкомат можуть стати історизмами в майбутньому, якщо в результаті технічного прогресу люди не використовуватимуть Інтернет, комп'ютер, банкомат. Архаїзмами ці слова можуть стати у разі появи нових слів на позначення зазначених явищ і предметів.
предмети 6 клас
математика