Однією з основних духовних потреб людини є спілкування. Спілкування з тим, кому можна довіряти, хто завжди зрозуміє та підтримає, на кого можна покластися у будь-якій життєвій ситуації. Саме таким і повинен бути справжній друг — щирим, відданим, порядним. У великому світі людині важко знайти собі такого друга, але ще важче — не втратити його через якусь дрібницю, не «розміняти» стосунки з ним. Справжнім є саме той друг, із яким разом пройшли і радощі, і печалі, і який і в радощах, і в печалях залишився поруч.
Хоча кожен із нас у якомусь сенсі є егоїстом, справжня дружба — це такі стосунки, які вимагають відданості, а іноді, навіть, і самопожертви.
Скласти діалог на тему «Земля не вибачає байдужості» пропоную так:
- Привіт, Іванко! Як справи? Як відпочили вчора на природі?
- Привіт, Артеме! Справи добре, проте я вкрай була обурена поведінкою людей на природі.
- А що сталось?
- На жаль, більшість не доносить сміття до смітника. І вся заповідна зона вкрита купою пляшок, серветок, пакетів.
- Це велика проблема людства! Через таких несвідомих осіб страждає вся Земля.
- Так, через таких людей ми маємо чимало екологічних проблем.
- З екологією у нас серйозні проблеми, і справді. А що вже казати про заводи, на яких немає очисних споруд…
- Землі дуже важко з цим впоратись. Я вважаю, що через таке ставлення до природи, людство і потерпає від великої кількості катаклізмів.
- Земля не вибачає байдужості, тому кожному з нас треба ставитись до природи з повагою!
Хліб у словян-символ життя,святиня.він присутній в усих обрядах,ритуалах.Хліб пекли раз на тиждень,але не у свята і не у неділлю.Хліб вважали "господарем" у хаті.Таке пошанування виникло у глибоку давнину,у словян.Випікали хліб із житнього борошна,а на свята із пшеничного.Хліб має круглу форму,тому що словяни вважали його емблемою сонця,яке дає життя.Хлібом-сіллю зустрічали гостей,де хліб-цедобробу,а сіль-зберігає від пожежі.З хлібом йшли свататися,на весіллі він був головний,також його пекли на похорони,поминали предків.