Був чудовий , ясний весняний вечір , і вікно стояло відчинене . Білі фіранки легенько колизалися , наче махали маленьким блідним зіркам, що мерехтіли вгорі на весняному небі . Чудовий , ясний, весняний відчинене , білі , легенько ,маленьким , блідним , весняному (слова що треба підкреслити) Аналізоване слово — весняний Від якого слова залежить ?— вечір На яке питання відповідає ?— який ? До якої частини мови залежить ?— прикметник Число — однина Рід — чоловічий рід Яким є членом речення? — означення
"Вітаю, дорогі учні. Можете присісти"- доволі радісно каже учителька:"Сьогодні у нас досить цікава тема уроку" "А про що?"- раптом запитує жвавий хлопчик нашого класу. Не зробивши зауваження Миколі(так його звати), вчителька спокійно каже:"Темою нашого уроку є Щастя! ...Скажіть будь ласка, як ви міркуєте, чи може бути людина щасливою, не приносячи іншим користі?" "На мою думку ні, адже справжнє щастя полягає в до ншим, лише люди здатні робити нас щасливими"- розгублено відповідає Софійка. "А я думаю, що це не так вже й і важливо, я вважаю що щасливим тебе робить твоє життя і вчинки"-впевнено відповідає Христинка Вчителька у відповідь каже:"Але ж хіба вчинки не полягають у до ми ж допомагаємо друзям, батькам.." Софійка промовчала, та все ж задумалась. "А мені здається, що це найголовніше, адже коли ми комусь допомагаємо, то отримуємо подяку і радіємо"- каже Максим. "Так, дійсно, ти вірно кажеш, до це перш за все усмішка і подяка зі сторони інших, тому незабувайте про це!"- відповідає вчителька Усі ще довго говорили про щастя та про до ншим, висловлювали свої думки та переконувались, що щастя-це перш за все до та турбота про інших.
питання - питальне
спонукання - спонукальне
Іменник, з яким можна сполучити всі три прикметники - речення. Розповідне речення, питальне речення, спонукальне речення.