М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Підкресли спілнокореневі слова. познач у них корінь. назви звуки які чергуються. нема друга-шукай,а знайшов -бережи.справжні друзі познаються в біді.де дружніші -там сильніші.дерево міцне корінням,а людина -друзями.дружній череді і вовк не страшний.

👇
Ответ:
katyakhmel200
katyakhmel200
08.07.2021
Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 3 клас>>Українська мова: Чергування голосних і приголосних звуків у коренях слівЧергування голосних і приголосних звуків у коренях слівПрочитай слова. Зверни увагу на зміну голосних звуків у коренях слів. 
[о] - [і]               [е] - [і]

коня — кінь    печі   — піч
воза — віз      речі   — річ
носа — ніс     осені  — осінь
коса — кіс     лебеді — лебідь
Зміни слова так, щоб змінився    голосний звук у корені,
ночі — ніч      коти — ...        столи — ...
речі — ...        воли — ...        ножі — ...
болю — ...       роги — ...        громи — ...
Побудуй словосполучення з кожною парою слів. Запиши за зразком.
Зразок.
Темна ніч - темної ночі.

 Прочитай вірш. Зверни увагу на виділені слова. Зміни усно ці слова так, щоб голосний звук у них змінився.
Бабусі.
Дай, бабусю, поцілуюсивину твого волосся,теплим диханням зігріюснігом вибілені коси.Може, і на них розтанелоскотливий іній срібний,мов химерні візерункина замерзлій з ночі шибі.Анатолій Костецький
Пригадай інший вірш або загадку зі словами, в яких голосні звуки в коренях змінюються.
Випиши з тексту спільнокореневі слова, в яких змінюється голосний у корені.
Що воно дзвонить? Іду, прислухаюся. Дзвін лине від маленької ялинки, що росте у нас на шкільному подвір'ї. Вслухаюся і дивуюся. То дзвонять маленькі сніжинки. Висять на ялинкових гілочках, доторкуються одна до одної, немов срібні дзвіночки. І дзвенять, дзвенять...
Аж місяць прислухається до того дзвону.
Василь СухомлинськийУсно зроби звуко-буквений аналіз слова дзвонить.
Добери до поданих слів споріднені так, щоб у корені звук [о] змінився на [і].
зоря — зірка    школа -   ...
нора — ...    робота — ...
гора — ...    ходи їй
Познач основу і корінь. Які ще частини основи є в дібраних тобою словах?
Прочитай слова. Які звуки чергуються в коренях? Якими буквами вони позначені?
нога - нозі - ніжка
луг - у лузі - лужок        [г] - [з'] - [ж]
берег - на березі - бережокрука -руці - ручкаоко - в оці - очі          [к] - [ц'] - [ч]ріка - у руці - річкамуха - мусі - мушкавухо - у вусі - вушко        [х] -  [с'] - [ш]рух - у русі - рушати       
4,4(16 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

Кожне слово має особливе значення і походження в українській мові. Але, щоб не говорили, одне зайве слово може зробити приємно, чи навпаки - боляче. Якщо ти скажеш щось не те і образиш когось, то тобі потребується в багато раз більше слів, щоб вибачитися за це. Ще можна підняти моральний дух людини словами, зповненими віри і надії. А зараз, в такий тяжкий час, наша зброя - це українське слово, ним ми можем подолати російських нападників, що намагаються забрати нашу, чеснозароблену землю. Головне в житті - не забувати свою рідну мову!

4,6(69 оценок)
Ответ:
Сонькамя
Сонькамя
08.07.2021
Я вважаю, що людина вчиться протягом усього свого життя. І навіть якщо вона старанно гризла граніт наки в школі та університеті, то впродовж життя ця особа дізнається багато нового.

По-перше, світ постійно змінюється, розвиваються технології, які роблять життя простішим. І для того, щоб жити з комфортом убсучаснлму світі потрібно вчитися користуватимя всіма благами цивілізації, що для дітей 50-60-х років буває важко. Яскравим прикладом з мого життя є моя бабуся. Вона закінчила школу на відмінно, а університет з червоним дипломом. Здавалося б чому ще вчитися? Але зараз бабуся вчиться користуватися комп'ютером, бо сучасний світ вимагає цього від неї. Незважаючи на всі свої знання, протягом життя вона вчиться чомусь новому.

По-друге, є люди, які впродовж життя навчаються, вдосконалюють себе і свої навички. Для того, щоб досягти вершинт своєї майстерності. Вони постійно вчаться інколи навіть все їхнє життя. Яскравим прикладом з української літератури є образ Степана Радченка із роману "Місто" Валер'яна Підмогильного. Степан протягом усього твору вчиться чомусь новому. І разом з здобутими знаннями він еволюціонує з сільського хлопчини в міського письменника. І в кінці роману за до надбаних знань Степан стає відомим письменником.

Отже, незважаючи на вік людина завжди може дізнатися те, чого раніше не знала. І не важливо чи вчитися всупереч певних обставин, чи для саморозвитку. Головне - це не треба цього боятися чи соромитися.
4,8(67 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ